نفت،گازو پتروپالایش

سقف قیمت بازار برق برای سال ۱۴۰۲ تعیین شد

به گزارش سرمایه گستران و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، هر ساله سقف قیمت بازار برق توسط هیئت تنظیم بازار برق ایران تعیین و توسط وزیر نیرو ابلاغ می‌شود.

نیروگاه‌های حاضر در بازار برق، در هر ساعت قیمت را تا بیست پله و تا سقف قیمت ارائه می‌کنند که براساس مناقصه ساعتی در بازار عمده‌فروشی برای روز بعد، کمترین قیمت نیروگاهی برای پاسخ به میزان تقاضا در آن ساعت پذیرفته می‌شود.

مصطفی رجبی‌مشهدی، مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: وزیر نیرو مصوبه تعیین سقف قیمت بازار را برای سال ۱۴۰۲ در روز گذشته ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ ابلاغ کرد.

براساس این گزارش، کلیه نیروگاه‌های حاضر در بازار رقابتی برق می‌توانند قیمت عرضه برق را تا سقف تعیین شده از فردا ۲۹/۱۲/۱۴۰۱ برای اول فروردین تا پایان سال ۱۴۰۲ ارائه کنند.

مصطفی رجبی‌مشهدی، سخنگوی صنعت برق اظهار کرد: سقف قیمت بازار برق برای سال ۱۴۰۲ معادل ۱,۰۶۰ ریال برای هر کیلو وات ساعت و آمادگی نیز مبلغ ۱۸۵ ریال بر کیلو وات تصویب شد.

وی اظهار امیدواری کرد که تعیین به موقع قیمت سقف بازار باعث رضایت نیروگاه‌های حاضر در بازار رقابتی شود.

سخنگوی صنعت برق تصریح کرد: افزایش سقف قیمت بازار برق، هیچ‌گونه تأثیری بر قیمت تعرفه مشترکان نخواهد داشت و صرفاً به نیروگاه‌های حاضر در بازار اجازه می‌دهد تا در سقف جدید تعیین شده به رقابت بپردازند.

منبع خبر :

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا