اخبار استان ها

طرح احیای آهوی مغان موفقیت‌آمیز است/حال خوش آهوان در دشت مغان استان اردبیل

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از اردبیل، حسن قاسم‌پور، ظهر امروز _چهارشنبه هشتم فروردین_ در بازدید از زیستگاه طرح احیای آهوی مغان اظهار کرد: به دنبال رهاسازی آهو در طبیعت آزاد مغان در تیر ماه ۱۴۰۱ اقدامات گشت و کنترل منطقه با تلاش شبانه‌روزی محیط‌بانان و فرهنگ‌سازی طی دو سال اخیر در بین عشایر منطقه مبنی بر حمایت و حفاظت از نسل این آهوان آغاز شد و امروز شادی مردم مغان در بازگشت آهو و جست‌وخیز آن را در طبیعت شاهد هستیم.

قاسم‌پور افزود: پایش‌های دوره‌ای ما نشان می‌دهد که با کمک عشایر منطقه و جوامع محلی طرح احیای آهوی مغان موفقیت‌آمیز بود و خود اهالی کمک کردند تا شاهد تلفات یا شکار آهو نباشیم.

قاسم‌پور ادامه داد: تصاویر و فیلم‌های گرفته شده توسط محیط‌بانان طی پایش‌های دوره‌ای و پایش‌های سال جدید نیز نشان می‌دهد حال آهوان مساعد و در وضعیت مطلوب قرار دارند که این امر نشان می‌دهد این گونه به شرایط زیستی طبیعی بازگشته است.

طرح احیای آهوی مغان موفقیت‌آمیز است/حال خوش آهوان در دشت مغان استان اردبیل

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل با اشاره به اینکه رهاسازی آهو در دشت مغان و خارج از فنس جزو سه طرح برتر احیای جمعیت حیات وحش در کشور انتخاب شده است افزود: به‌منظور تکمیل مراحل رهاسازی و مشاهده گله‌های بزرگ آهو در دشت مغان مراحل تکمیلی این طرح با انتقال و رهاسازی آهوان از دیگر مناطق در سال جاری ادامه پیدا خواهد کرد.

طرح احیای آهوی مغان موفقیت‌آمیز است/حال خوش آهوان در دشت مغان استان اردبیل

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا