اقتصاد کلان

مدیران استان قم در راستای تحقق شعار سال تلاش خواهند کرد

به نقل از روابط عمومی استانداری قم، سید محمد آقامیری روز شنبه درگفت وگویی اظهار داشت: ما به منظور عملیاتی کردن شعار سال، بلافاصله پس از تعطیلات، نشست‌هایی با مدیران استان خواهیم داشت و ضمن مشخص کردن معیارها، مسیر‌های مشارکت مردم معین می‌شود و با استفاده ظرفیت استان و تعیین نحوه حمایت دولت از مردم، این فرمان مقام معظم رهبری را اجرایی خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص شعار سال برای اعضای دولت یک فرمان است که ما به عنوان سرباز باید نسبت به آن انجام وظیفه کنیم.

استاندار قم گفت: در دهه گذشته، شعار‌های سال که از سوی رهبری انتخاب شده‌اند عمدتاً با موضوع اقتصاد و تولید بوده‌است و لذا توجه به معیشت مردم در اولویت قرار دارد.

وی اظهار داشت: اقتصاد باید با مشارکت مردم جان بگیرد، همچنین تورم نیز زمانی مهار خواهد شد که تولید رونق پیدا کند.

آقامیری در ادامه گفت: افزایش تولید با مشارکت جدی مردم آن قدر ادامه خواهد داشت که به وضعیت مطلوب در استان قم برسیم.

وی دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در حوزه مدیریت بازار و مدیریت تورم نیز به اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت گفته شده تا از حضور مردم استفاده شود، اظهار داشت: در ۶ ماه گذشته در خصوص مهار تورم اقدامات خوبی داشته‌ایم و امروز قم رتبه ۲۷ کشور در نرخ تورم را داراست و اگر از چهار استان دیگر عبور کنیم قم ارزان‌ترین استان کشور خواهد شد.

وی در خصوص دستاورد‌های دولت دراستان قم در سال ۱۴۰۲ گفت: در حوزه سیاسی، می‌توانیم به حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و برگزاری جشن ملی نیمه شعبان با میزبانی و پذیرایی از حدود چهار میلیون زائر اشاره کنیم.

استاندار قم افزود: حضور ۵۰ درصدی مردم قم در انتخابات از دیگر دستاورد‌های استان در سال گذشته است که ما قدردان این مردم هستیم.

وی گفت: مردم قم در انتخابات دشمنان نظام جمهوری اسلامی را ناامید کردند، ما نسبت به انتخابات دوره گذشته، هفت درصد افزایش میزان مشارکت داشتیم و در میزان رشد در کشور مقام اول را کسب کردیم.

وی اظهار داشت: در انتخابات نسبت به متوسط کشور، ۹ درصد بیشتر شرکت کننده داشتیم و این نشان دهنده آن است که مردم ما زمان شناس و محکم پای کار نظام هستند.

آقامیری در خصوص دستاورد‌های دولت در حوزه اقتصادی در استان قم نیز گفت: در تامین مسکن ما از رتبه ۱۷ کشور به رتبه دوم رسیدیم و امروز شاهد این هستیم که همه جای استان در حال ساخت و ساز است؛ پیش‌بینی کردیم که امسال هر ماه یک‌هزار واحد مسکونی تحویل مردم خواهیم داد.

وی اضافه کرد: همچنین سامانه اجاره مسکن را تغییر داده‌ایم و این باعث می‌شود افزایش اجاره مسکن بیش از ۲۰ درصد صورت نگیرد.

وی با بیان اینکه درحوزه معیشت نرخ تورم دراستان قم پایین است، گفت: ستاد تسهیلات ورفع موانع تولید سال گذشته هر هفته برگزار شد و پرونده‌ها تعیین تکلیف و معمولاً به نفع تولید کننده تصویب گردید؛ این روند در سال آینده نیز به صورت جدی دنبال خواهد شد.

آقامیری درپایان خاطرنشان کرد: نظارت بر بازار با همراهی مردم انجام خواهد شد که ما از آنان دعوت می‌کنیم که ثبت‌نام کنند، دوره‌های آموزشی ببیند و توسط دستگاه ذی‌ربط مجوز و گواهی نظارت دریافت نمایند و خودشان ناظر بر قیمت و کیفیت بازار باشند.

باشگاه خبرنگاران جوان قم قم

منبع خبر : ایران اکونا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا