اخبار استان ها

ورود بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار وسیله نقلیه به گیلان

غلامعلی نیک‌فهم در گفتگویی در گیلان، اظهار کرد: بر اساس آخرین آمار دریافتی از دستگاه‌های ترددشمار نصب شده در راه‌های مواصلاتی استان گیلان، از تاریخ بیست‌وچهارم اسفند سال گذشته تا یازدهم فروردین سال‌جاری، یک میلیون و ۵۹۹ هزار وسیله نقلیه وارد استان شدند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته پنج درصد کاهش داشته است.

وی افزود: طی این مدت یک میلیون و ۲۵۰ هزار وسیله نقلیه از استان خارج شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شش درصد کاهش در خروج از استان را شاهد هستیم.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان گیلان خاطرنشان کرد: از ابتدای طرح نوروزی بیشترین میزان ورودی از طریق آزادراه قزوین – رشت با ۶۶۸ هزار و ۷۷۵ وسیله نقلیه و پس از آن نیز از محور رامسر – چابکسر با ۴۶۷ هزار و ۲۹۳ وسیله نقلیه بوده است.

نیک‌فهم با بیان اینکه بیشترین میزان خروجی از طریق محور آزادراه رشت- قزوین با میزان تردد ۵۰۸ هزار و ۷۱۹ وسیله نقلیه بوده است، تصریح کرد: از ابتدای طرح نوروزی متوسط تردد در محورهای مواصلاتی استان ۷۴۲ وسیله نقلیه در ساعت بود که در این ایام بیشترین تردد در روز یکشنبه پنجم فروردین با متوسط تردد ۸۴۷ وسیله نقلیه در ساعت به ثبت رسیده است.

وی گفت: سامانه ۱۴۱ مرکز مدیریت راه‌ها پل ارتباطی کاربران جاده با اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان گیلان است و هم‌وطنان می‌توانند از طریق این سامانه از آخرین وضعیت راه‌ها و از ترافیک جاده‌ای مطلع شوند.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا