تکنولوژی

پرتاب نخستین موشک چاپ سه بعدی جهان لغو شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران به نقل از اسپیس، وسیله پرتاب«تران یک» (Terran 1) این استارت آپ که نخستین موشک چاپ سه بعدی جهان نام گرفته، ۷۰ ثانیه قبل از پرتاب از مقر فضایی کیپ کاناورال در ایالت فلوریدا آمریکا به طور خودکار لغو شد.

مقامات اسپیس ریلیتیوتی در توئیتر اعلام کردند در حالیکه شرکت سعی داشت موشک را برای بار دوم پرتاب کند، به دلیل از حد گذشتن دمای سوخت در قسمت دوم موشک مجبور به لغو عملیات شد.

مدیر پرتاب شرکت طی مرحله شمارش معکوس گفت: ما عملیات پرتاب را برای امروز لغو می کنیم.

اروا تیزانی لکی مدیر فنی برنامه پرتاب و آزمایش این شرکت در این باره گوید: هرچند ما بسیار امیدوار بودیم امروز موشک را به فضا بفرستم، اما همچنان از روش های سنجیده استفاده می کنیم تا آن را به Max Q و فراتر از آن بفرستیم. (Max Q اشاره به بازه ماکزیمم فشار دینامیک بر موشک طی فرایند پرتاب دارد.)

موشک Terran 1 در حقیقت یک وسیله پرتاب ۳۳ متری برای ارسال ماهواره های کوچک به فضا است. این موشک ۲ قسمتی از آن جهت نوین است که ساختار آن از جمله ۹ موتور Aeon-1 قسمت اول آن با پرینتر ۳ بعدی چاپ شده است.

موشک مذکور برای حمل ۱۲۵۰ کیلوگرم بار به مدار زمین طراحی شده و می تواند ۹۰۰ کیلوگرم را به مدار سنکرون خورشید ببرد. هزینه چنین پرتابی ۱۲ میلیون دلار اعلام شده است.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا