اخبار استان ها

پیشرفت ۵۰ درصدی تقاطع غیرهمسطح محور فردوسی و بلوار صدوقی

عباس حلوایی‌زاده در گفتگویی در قم با اشاره به تکمیل پروژه‌های عمرانی در سال ۱۴۰۲ اظهار کرد: در این سال پروژه تقاطع سه‌سطحی نماز در اختیار شهروندان قرار گرفت.

وی افزود: این تقاطع در رینگ میانی ترافیکی شهر قم و محور فردوسی قرار گرفته که در قالب آن بلوار جمهوری به صورت روگذر و بلوار فردوسی به صورت زیرگذر است و در همسطح دسترسی‌های چپ‌گرد تأمین شده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم خاطرنشان کرد: تقاطع غیرهمسطح شهدای پرواز در ادامه تکمیل محور فردوسی و اتصال میان مناطق ۲ و ۴ شهر قم انجام شده است.

حلوایی‌زاده با اشاره به پیگیری تقاطع غیرهمسطح محور فردوسی و بلوار آیت‌الله صدوقی برای تکمیل رینگ ترافیکی فردوسی تصریح کرد: این تقاطع غیرهمسطح ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و سال جاری به شهروندان تحویل داده خواهد شد.

وی ادامه داد: بزرگترین مشکل این پروژه جابه‌جایی تأسیسات بود و در این زمینه هم موارد خاصی همچون شبکه آب و فاضلاب سنگین وجود داشت که اجرا را با تأخیر و مشکلاتی مواجه کرد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با اشاره به وجود تأسیسات اصلی برق شهر قم در این مسیر گفت: در سه لاین سواره‌رو و پیاده‌رو، عبور تأسیسات برق داشتیم که جابه‌جایی انجام شد، اما مسئله معارض گاز را در حال پیگیری هستیم.

حلوایی‌زاده با اشاره به اجرای شمع‌ها، پایه‌ها، ستون‌ها و سرستون‌ها در این پروژه، تاکید کرد: دو تابلیه نیز در این تقاطع احداث شده است که اواخر فروردین، تابلیه سوم بتن‌ریزی می‌شود.

وی گفت: پیش‌بینی ما برای تکمیل این پروژه تا اواسط سال ۱۴۰۳ است که در آن محور فردوسی به صورت روگذر از بلوار آیت‌الله صدوقی عبور خواهد کرد.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا