امروز جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰
8:21:28 - شنبه 2 جولای 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رشداحتمالی شاخص بورس از مردادماه
یک تحلیل گر بازار سرمایه از احتمال رشد شاخص کل بورس از مردادماه خبر داد و گفت: با توجه به اینکه کاهش دوباره سود بانکی تا ۱۲ درصد در دستور کار است، صندوق های سرمایه گذاری در بازار سرمایه ناچارند سود خود را کاهش دهند و در نتیجه، شاهد ورود نقدینگی های جدید به بازار سرمایه خواهیم بود.  

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران و به نقل از ایرنا ،شاخص کل بورس در هفته گذشته نوسان چندانی نداشت و پرونده کاری هفته گذشته بازار سرمایه، در مجموع با رشد هفتگی ۲۹۶ واحدی بسته شد.

شاخص کل بورس در روز شنبه هفته گذشته کار خود را با رقم ۷۳ هزار و ۶۴۴ واحد آغاز کرد و در روز چهارشنبه با ثبت رقم ۷۳ هزارو ۹۴۰ واحد به پایان رساند.
در روز سه شنبه گذشته، شاخص کل با رشد ۴۴۷ واحدی به کانال ۷۴ هزار واحدی وارد شد اما در روز چهارشنبه با افت ۲۵۰ واحدی به کانال ۷۳ هزار واحدی بازگشت.
مهدی بزرگی تحلیل گر بازار سرمایه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره وضعیت نوسان شاخص بورس در هفته گذشته، افزود: رشد و افت شاخص بورس در هفته ای که گذشته تحت تاثیر عوامل تکنیکال بود و هیچ علت بنیادی در آن دخالت نداشت.
وی با بیان اینکه شاخص کل بورس در هفته کاری منتهی به یکم تیرماه به کف کانال (پایین ترین میزان قیمت) رسید و در نتیجه صعودی کوتاه مدت داشت، ادامه داد: در هفته گذشته، شاخص کل بورس با رشد خود به سقف کانال (بالاترین میزان رشد) برخورد کرد و به همین دلیل در روز چهارشنبه، دچار افت ۲۵۰ واحدی شد.
این تحلیل گر بازار سرمایه درباره تاثیر کاهش نرخ سود بانکی بر فعالیت بازار سرمایه، گفت: کاهش نرخ سود بانکی، تاثیر عمده ای بر رشد شاخص نداشته است، زیرا اکنون برخی صندوق های سرمایه گذاری، نرخ سود زیادی را پرداخت می کنند که برای سرمایه گذاران جذابیت دارد.
وی افزود: حجم معاملات بازار سرمایه در روزهای اخیر، رشد چندانی نداشته است که نشان می دهد سرمایه های جدیدی به علت کاهش نرخ سود بانکی وارد بورس نشده است.
این تحلیل گر بازار سرمایه درباره روند حرکت شاخص بورس در هفته جاری نیز گفت: با توجه به رشد شاخص در هفته گذشته و رسیدن به سقف تکنیکال، احتمالا روند حرکت شاخص در هفته پیش رو، نزولی خواهد شد.
این کارشناس بازار سرمایه یادآورشد: شاخص کل بورس، توان عبور از مقاومت های پیش رو را ندارد و اکنون اخبار بنیادی که حرکت صعودی شاخص را حمایت کند، وجود ندارد.
وی ورود شاخص کل بورس به روند نزولی را یادآور شد و اضافه کرد: شاخص کل بورس از نیمه فروردین ماه امسال در کانال نزولی قرار گرفته و به نظر می رسد که تا مردادماه نیز ادامه داشته باشد.
این تحلیلگر بازار سرمایه اضافه کرد: بر اساس تحلیل تکنیکال، روند نزولی شاخص کل تا اوایل مردادماه ادامه می یابد و سپس وارد مدار رشد خواهد شد.
بزرگی، به گشایش های صنعت بانکداری در هفته های آتی اشاره کرد و گفت: مجلس دهم دو تبصره ای که مجلس نهم از قانون بودجه حذف کرده بود را دوباره تصویب کرد که با اجرایی شدن آنها، فعالیت بانک ها بهبود می یابد.
وی افزود: مصوبه های مجلس دهم درباره افزایش سرمایه بانک ها و پرداخت بدهی دولت به بانک ها، سبب می شود رقابت ناسالم بانک ها برای جذب سپرده ها از طریق افزایش سود بانکی، متوقف شود.
بزرگی، درباره وضعیت انتشار گزارش های سه ماهه مجامع شرکت های بورسی نیز گفت: گزارش های شرکت ها همچنان خنثی خواهند بود و در آنها هیچ مطلب جالب توجهی که تعیین کننده باشد، وجود نخواهد داشت.
این کارشناس بازار سرمایه یادآورشد: در هفته های اخیر، اتفاق بنیادی چشمگیری رخ نداده که بخواهیم تاثیر آن را در گزارش های سه ماهه شرکت ها شاهد باشیم.
به گزارش ایرنا، تحلیل وضعیت بازار سرمایه به دو روش «تحلیل تکنیکال و بنیادی» انجام می شود؛ تحلیل تکنیکال یا فنی، روشی برای پیش‌ بینی قیمت‌ها در بازار سرمایه از طریق مطالعه وضعیت گذشته بازار و حرکت شاخص است. اما تحلیل بنیادین شامل تحلیل گزارش های مالی و سلامت مالی شرکت، مدیریت و امتیازات رقابتی،

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
سایر اخبار اقتصادی
    A feed could not be found at `http://www.irna.ir/fa/rss.aspx?kind=20`; the status code is `404` and content-type is `text/html;charset=UTF-8`
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب