اخبار استان ها

اقامت نزدیک به ۲۵ هزار نفر در اقامتگاه‌های رسمی و غیررسمی کرمانشاه

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از کرمانشاه، محمدرضا آمویی با اشاره به آمار بازدید مسافران نوروزی از جاذبه‌های گردشگری و اسکان در اقامتگاه‌های گردشگری شهرستان کرمانشاه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ابتدای ۲۴ اسفندماه سال ۱۴۰۲ لغایت ۴ فروردین نوروز ۱۴۰۳ بازدید و اقامت گردشگران در اقامتگاه‌های رسمی، غیررسمی و اضطراری شامل: هتل، مهمان‌پذیرها، خانه‌های مسافر، ورزشگاه‌ها و… انجام‌گرفته است.

وی افزود: تعداد گردشگران و اقامت‌کنندگان در اقامتگاه‌های رسمی شهر کرمانشاه بالغ‌بر ۱۱ هزار و ۳۹۶ نفر بوده است.

فرماندار شهرستان کرمانشاه میزان اقامت مسافران نوروزی در اقامتگاه‌های غیررسمی سطح شهر کرمانشاه را ۱۱ هزار و ۹۸۵ نفر عنوان و خاطرنشان کرد: اقامتگاه‌های غیررسمی شامل اسکان مسافران در مدارس آموزش‌وپرورش به‌ویژه نواحی سه‌گانه، مهمانسرای ادارات‌، مساجد، حسینیه‌ها و ورزشگاه‌ها است که در این بازه زمانی پذیرای مسافران نوروزی قرار گرفت.

آمویی آمار کل اقامت مسافران نوروزی رسمی و غیررسمی در شهر کرمانشاه را نیز از تاریخ بیست و چهارم اسفند ۱۴۰۲ تا چهارم فروردین سال جاری ۲۴ هزار و ۸۷۳ نفر عنوان و تصریح کرد: تعداد بازدیدهای نظارتی سطح شهر کرمانشاه طی این مدت بیش از ۱۵۰ اماکن بوده که ازجمله آن بازدید از رستوران‌ها، مراکز پذیرایی و بین‌راهی است.

بازدید بیش از ۲۳۳ هزار نفر از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و گردشگری شهرستان

وی ضمن قدردانی از مسافرانی که مقصد گردشگری خود را جاذبه‌های گردشگری شهر کرمانشاه انتخاب کرده‌اند، اضافه کرد: قریب ۲۳۳ هزار و ۴۶۵ نفر از گردشگران از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و توریستی سطح شهرستان بازدید داشته‌اند.

فرماندار شهرستان کرمانشاه گفت: اکیپ‌های مشترک نظارت بر اقامتگاه‌های گردشگری نیز با تعامل و همکاری نیروهایی متشکل از اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان، نماینده فرمانداری، اداره بهداشت، دامپزشکی، صنعت، معدن و تجارت استان در این ایام از مراکز خدماتی بازدید لازم را به عمل آورده‌اند تا در خدمات‌رسانی به مسافران عزیز کیفیت و رضایت بیشتری را شاهد باشیم.

آمویی تعداد بازدید کل مسافران نوروزی و اقامت‌کنندگان از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و توریستی شهرستان کرمانشاه از این تاریخ حدود ۲۳۳ هزار و ۴۶۵ نفر عنوان کرد و افزود: اگر این آمار را تفکیک کنیم تا چهارم فروردین نوروز امسال ۹۲ هزار و ۷۵۹ نفر از اماکن تاریخی بازدید کردند.

وی تعداد بازدید از امکان تفریحی و توریستی شهر کرمانشاه را چهار هزار و ۸۷۰ نفر دانست و افزود: تاکنون ۱۰۳ هزار و ۳۰۴ نفر گردشگر نیز از جاذبه‌های گردشگری این شهرستان بازدید داشتند.

فرماندار شهرستان کرمانشاه با اشاره به آمار بازدید مسافران و گردشگران از موزه‌های سطح شهر به تعداد ۶ هزار و ۹۶ نفر در این ایام بهاری، گفت: میزان اقامت گردشگران در هتل‌ها حدود ۵۳۹۳، اقامتگاه‌های سنتی ۳۳۵ نفر، مجتمع‌های گردشگری ۲۰۳ نفر، مهمان‌پذیرها ۲۸۴۹، هتل‌آپارتمان‌ها ۶۸۸ نفر، اقامتگاه‌های بومی گردی ۲۴۹ نفر، هتل بوتیک سنتی ۴۷۲ نفر بوده است.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا