اخبار استان ها

خدمات هلال‌احمر زنجان به مسافران نوروزی از ۵۰ هزار نفر گذشت

‌حکمت هاشمی در گفتگویی در زنجان با تسلیت ایام ضربت خوردن امیرمومنان علی (ع) با بیان اینکه ارائه خدمات هلال‌احمر زنجان در قالب طرح‌های مختلف نوروزی در حوزه‌های امداد و نجات، بشردوستانه، آموزشی، درمانی و داوطلبان به مسافران نوروزی از مرز ۵۰ هزار و ۱۴۰ نفر گذشت، اظهار کرد: ارائه خدمات در قالب این طرح نوروزی با شعار «هم راهتان هستیم» از بیست‌وچهارم اسفند سال گذشته در حوزه‌های خدمات امدادی، بشردوستانه، آموزش، بخش‌های مختلف درمانی و داوطلبان آغاز شده است و روند ارائه خدمات در این استان تا هفدهم فروردین سال جاری ادامه خواهد داشت.

وی افزود: خدمات امدادی در ۳۰ پایگاه امداد و نجات جاده‌ای، پست‌های ثابت و سیار خدمات بشردوستانه و هفت پست ثابت آموزشی، داوطلبانه و درمانگاه، داروخانه و توان‌بخشی هلال‌احمر استان زنجان جریان دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: از بیست‌وچهارم اسفند سال گذشته تا پایان دهمین روز از فروردین سال جاری تیم‌های عملیاتی در قالب ۶۰ تیم ۱۵۸ نفره به هم‌وطنان متأثر از حوادث خدمات ارائه داده‌اند.

هاشمی یادآوری کرد: نجات‌گران در این عملیات‌ها موفق به انتقال هفت مصدوم به مراکز درمانی، درمان سرپایی شش نفر و رهاسازی هفت نفر گرفتار در داخل خودرو کردند.

وی یادآوری کرد: در ۴۱ عملیات امدادرسانی ۳۹ دستگاه آمبولانس و ست نجات هیدرولیک به‌کارگیری شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: با حضور ۶۲۰ نفر از اعضای جوانان دختر و پسر در ۱۱ پست ثابت و سیار استان ۲۳ هزار و ۱۵۱ مسافر نوروزی از خدمات بشردوستانه بهره‌مند شدند.

هاشمی، پویش بهرفت (بهبود رفتارهای ترافیکی)، اطلاع‌رسانی نقاط حادثه‌خیز، طرح یاس، تست فشار خون، پویش سبز، بهره‌مندی از فضای دوستدار کودک، خیمه نماز و غرفه فرهنگی، آموزش مهارت‌های ایمنی و کمک‌های اولیه را از طرح‌های مختلف خدمات خدمات بشردوستانه و فعالیت تیم سحاب برشمرد.

وی از برپایی هفت پست ثابت آموزشی در سطح استان در قالب طرح نوروزی خبر داد و تاکید کرد: توسط ۱۴۴ مربی داوطلب آموزشی، ۱۸۰۳ مسافر نوروزی در ۱۶ روز گذشته از اجرای طرح نوروزی از آموزش‌ها کمک‌های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات بهره‌مند شده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان با تاکید بر اینکه درمانگاه، داروخانه در زنجان و مراکز توان‌بخشی در شهرهای زنجان، ابهر و طارم در تعطیلات نوروز خدمات ارائه می‌دهند، گفت: از بیست‌وچهارم اسفند سال گذشته تا پایان روز گذشته، جمعه، دهم فروردین، ۱۳ هزار و ۹۸۷ نفر نیز از خدمات مختلف این واحدها بهره‌مند شده‌اند.

هاشمی با اشاره به فعالیت حوزه داوطلبان افزود: در این حوزه نیز ۱۱ هزار و ۱۸۵ نفر از هم‌وطنان توسط یک‌هزار و ۵۶۶ داوطلب در هفت پست ثابت در قالب طرح‌های مروجان سلامت، نیابت، غربالگری سلامت و پویش هلال رحمت با مشارکت و فعالیت داوطلبان بهره‌مند شده‌اند.

وی از هم‌وطنان خواست، در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث برای دریافت خدمات امدادی بدون محدودیت زمانی با شماره ۱۱۲ ندای امداد تماس برقرار کنند.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا