اخبار استان هااصفهانحوادثحوادث پلیس

محدوديت هاي ترافيکي شبهاي قدر در بسته خبری حوادث انتظامی استان اصفهان

سرهنگ “علي اصغر زارع” در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري پليس با  آرزوي قبولي طاعات و عبادات همگان و تسليت فرا رسيدن ايام شهادت مولي الموحدين امير مؤمنان علي (ع) گفت: به منظور برگزاري هرچه بهتر و با شکوهتر برگزار شدن مراسم هاي ويژه شب هاي قدر محدوديت هاي ترافيکي در اطراف محل هاي برگزاري اين مراسم به ويژه در گلستان شهدا که همه ساله با حضور پرشور مردم شهيد پرور اصفهان برگزار مي شود اعمال خواهد شد.

وي افزود: براين اساس   از ساعت 20 شب هاي قدر تا پايان مراسم توقف و تردد هر نوع وسيله نقليه  از ميدان شهيد لاوي به سمت گلستان شهدا داده ممنوع است و در صورت ازدحام جمعيت محدوديت هاي مذکور در رينگ هاي بعدي از خروجي بزرگراه همت به سمت گلستان شهدا، ميدان بسيج، چهارراه فرايبورگ و تقاطع سپهسالار و … اجرا خواهد شد.

رئيس پليس راهور استان اصفهان گفت: همچنين توقف وسايل نقليه از جمله خودرو و موتور سيکلت در مقابل درهاي ورودي و پياده روهاي گلستان شهدا و ساير محل هاي تعيين شده به ويژه مهديه رباط، چهارراه عسگريه ممنوع است.

سرهنگ زارع گفت: پارکينگ جنب گلستان شهدا (ضلع شرقي) و رو به روي آن براي پارک موتور سيکلت ها پيش بيني شده است و به همين خاطر از  شهروندان مي خواهيم که از توقف خودرو به صورت دوبل در معابر و بزرگراه ها به سمت گلستان شهدا و ساير محل هاي در نظر گرفته شده خودداري کنند.

اين مقام انتظامي خاطر نشان کرد: با توجه به حضور حداکثري نيروهاي پليس راهنمايي و رانندگي استان در مناطق مختلف شهري  و محل هاي تعيين شده و پيش بيني وسايل حمل و نقل عمومي درخواست مي گردد از شهروندان انتظار داريم براي روان سازي ترافيک بيشترين همکاري را با ماموران پليس راهنمايي و رانندگي در سطح استان داشته باشند و از توقف هاي غير مجاز در حاشيه معابر و  پيرامون منازل شهروندان و ايجاد مزاحمت براي آنان خودداري کنند.

 

کاهش 20 درصدي سرقت در اصفهان

گروه استان ها _ اصفهان _ رئيس پليس آگاهي استان اصفهان از کاهش حدود 20 درصدي در مجموع سرقت هاي رخ داده طي مدت 10 روز ابتدايي سال جاري خبر داد.

 

سرهنگ” حسين تُرکيان” در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري پليس بيان کرد: براساس آمارهاي بدست آمده از ابتداي فروردين ماه سال جاري تا به امروز مجموع کل سرقت هاي رخ داده در استان 20 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش يافت.

وي افزود: همچنين در اين مدت شاهد کاهش  7 درصدي سرقت منزل، کاهش  23 درصدي سرقت مغازه، کاهش  24 درصدي سرقت اماکن، کاهش  8 درصدي سرقت خودرو،  کاهش  22 درصدي موتورسيکلت ،  کاهش  16 درصدي سرقت احشام و کاهش 66 درصدي سرقت هاي خشن بوديم.

رئيس پليس آگاهي استان اصفهان عنوان کرد: به منظور ارتقاي امنيت و آرامش در بين شهروندان و مسافران نوروزي گشت هاي کمين و شکار به صورت خودرويي ، موتوري و پياده در نقاط مختلف استان راه اندازي شدند که اقدامات خوبي را در زمينه کنترل و نظارت بر محلات و دستگيري سارقان و مجرمان در اين مدت انجام دادند.

سرهنگ تُرکيان، اجراي طرح عملياتي شناسايي  ودستگيري محكومان متواري و تحت تعقيب، تعيين جغرافياي جرم و گشت زني در راستاي پيشگيري از انواع سرقت ها  و شناسايي سارقان خودرو و داخل خودرو در حاشيه اماکن تفريحي را از جمله اقدامات ويژه پليس آگاهي استان اصفهان برشمرد و گفت: در اين مدت 790 سارق دستگير و تحويل مرجع قضائي شدند.

 

3جانباخته و 47 مجروح در تصادفاات 24 ساعت گذشته جاده هاي اصفهان

گروه استان ها _ اصفهان _ رئيس پليس راه فرماندهي انتظامي استان از جان باختن 3 نفر و مجروح شدن 47 نفر براثر حوادث رانندگي 24 ساعت گذشته در جاده هاي استان خبر داد.

 

سرهنگ” علي مولوي” در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري پليس بيان کرد: در 24 ساعت گذشته 75 فقره تصادف در جاده هاي استان رخ داده که 3 مورد آن تصادف فوتي با 3 نفر جان باخته ، 22 مورد تصادف جرحي با 47 نفر مجروح و 50 فقره تصادف خسارتي بودند.

وي افزود: وقوع تصادف فوتي و جرحي در نهم فروردين ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتيب 300  و  10 درصد افزايش داشت اما در مجموع تصادفات با 46 درصد کاهش روبرو بوديم .

رئيس پليس راه فرماندهي انتظامي استان اصفهان گفت: از ابتداي طرح نوروزي تا به امروز 32 فقره تصادف فوتي در جاده هاي استان اصفهان رخ داده و در اين حوادث 39 نفر جان خود را از دست دادند   که از نظر تعداد تصادفات و تعداد جان باخته به ترتيب با 57 و  70 درصد افزايش  مواجه بوديم.

سرهنگ مولوي اظهار داشت: همچنين در اين مدت 295 فقره تصادف جرحي با 467 نفر مجروح نيز رخ داد که از نظر تعداد تصادفات 13 درصد افزايش داشت اما از نظر تعداد مجروحان 7 درصد کاهش يافته بود.

اين مقام انتظامي همچنين عدم توجه به جلو را بيشترين علت وقوع حوادث رانندگي عنوان کرد و به رانندگان توصيه کرد از هرگونه عجله و شتاب در رانندگي خودداري کرده و تمام حواس خود را به جلو معطوف کنند و به هيچ عنوان هنگام خستگي و خواب آلودگي به رانندگي نپردازند.

 

 

انهدام 2 باند سرقت خودرو در نجف آباد

گروه استان ها _ اصفهان _ فرمانده انتظامي شهرستان نجف آباد از دستگيري اعضاي 2 باند سرقت خودرو و كشف 11 دستگاه خودروي مسروقه توسط يگان امداد اين فرماندهي خبر داد.

 

سرهنگ “ميثم گوهري آراني” در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري پليس بيان کرد: در پي وقوع چند فقره سرقت خودرو سواري و وانت در سطح شهرستان، ماموران يگان امداد فرماندهي انتظامي شهرستان نجف آباد با اشرافيت اطلاعاتي و تلاش شبانه روزي خود موفق به شناسايي اعضاي  2 باندي که اقدام به اين سرقت ها مي کردند  شدند.

وي افزود: ماموران پس از کسب اطلاعات لازم و انجام اقدامات پليسي طي 2 عمليات ضربتي  5 سارق را دستگير كه از آنان تعداد3 دستگاه خودرو پرايد،پژو و وانت مسروقه كشف و در تحقيقات پليسي به سرقت  8 دستگاه خودرو مسروقه ديگر كه در شهرستان نجف آباد وشهرستان هاي همجوار سرقت شده بود اعتراف کردند.

فرمانده انتظامي شهرستان نجف آباد با  تشكر از همكاري خوب مردم با پليس به شهروندان توصيه کرد مراقبت بيشتري در حفظ ونگهداري خودروهاي خود داشته  و با تجهيز کردن آنها به سيستم هاي بازدارنده زمبنه وقوع سرقت را كاهش دهند.

 

دستگيري 27 متهم تحت تعقيب در عمليات پليس فلاورجان

گروه استان ها – اصفهان- فرمانده انتظامي شهرستان فلاورجان از دستگيري 27 متهم تحت تعقيب مراجع قضايي در اين شهرستان خبر داد.

 

سرهنگ  “مرتضي هاديان”  در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري پليس بيان کرد: در اجراي طرح امنيت محله محور و حسب دستور مرجع  قضايي مبني بر جلب و دستگيري متهمان تحت تعقيب، اين موضوع به صورت ويژه در دستور كار فرماندهي انتظامي شهرستان فلاورجان قرار گرفت.

وي افزود: ماموران اين فرماندهي  با انجام اقدامات اطلاعاتي مخفيگاه متهان تحت تعقيب را شناسايي و در يک عمليات ضربتي 27 نفر از آنها را دستگير و تحويل مرجع قضائي دادند.

فرمانده انتظامي شهرستان فلاورجان در خصوص جرايم متهمان دستگير شده گفت : اتهام افراد دستگير شده جرايم مالي ،حمل و نگهداري مواد مخدر  ، نزاع و درگيري و  سرقت بود

فرمانده انتظامي شهرستان فلاورجان  در پايان  با بيان اينکه مشاركت شهروندان نقش مهمي در پيشگيري از جرائم به ويژه سرقت دارد از مردم خواست تا موارد مشکوک و گزارش هاي خود از وقوع جرايم و تحرک افراد مجرم را از طريق شماره تلفن 110 به پليس اطلاع دهند.

 

دستگيري سارق کارگاه در”خميني شهر

گروه استان‌ها_اصفهان_جانشين فرمانده انتظامي شهرستان”خميني شهر”از دستگيري سارق کارگاه هاي صنعتي در عمليات مأموران انتظامي اين فرماندهي خبرداد.

 

سرهنگ”هوشنگ ابراهيمي”در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري پليس بيان داشت: در پي وقوع سرقت از يک کارگاه صنعتي ،بررسي موضوع جهت شناسايي و دستگيري سارق يا سارقان در دستور كار ماموران فرماندهي انتظامي شهرستان خميني شهر قرار گرفت.

وي افزود: در اين راستا مأموران کلانتري11 با انجام اقدامات هوشمندانه پليسي توانستند يک سارق را در ارتباط با اين سرقت شناسايي و ضمن هماهنگي با مرجع قضائي در عملياتي ضربتي وي را در حال استعمال مواد مخدر  دستگير کنند.

جانشين فرمانده انتظامي شهرستان خميني شهر با اشاره به کشف يکدستگاه موتو.ر جوش،يک دستگاه سنگ فرز،يک تيغه اره آهن بُر و150 متر کابل برق مسروقه از مخفيگاه متهم تصريح کرد: سارق پس از انتقال به کلانتري در تحقيقات اوليه به بزه خود اعتراف کرد که در اين خصوص پرونده تشکيل و وي براي انجام اقدامات قانوني تحويل مرجع قضائي شد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا