اقتصاد کلان

تخت‌های درمانی خراسان جنوبی به 9 هزار افزایش می‌یابد

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، به نقل از خبرنگار تسنیم از بیرجند، جواد قناعت صبح امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی که فرماندهان نظامی و انتظامی و مدیران دستگاه‌های اجرایی هم حضور داشتند، با تسلیت ایام شهادت مولای متقیان و محکوم کردن حرکت تروریستی اسرائیل در هدف قرار دادن کنسولگری ایران در سوریه اظهار داشت: در سال گذشته شاهد اتفاقات تلخ و شیرین بسیاری در کشور و حضور حماسی مردم ایران اسلامی در صحنه‌های مختلف راهپیمایی روز قدس و 22 بهمن و حضور گسترده در انتخابات با وجود همه اقدامات دشمن برای کاهش شرکت مردم در انتخابات بودیم.

کسب رتبه دوم کشور در مشارکت انتخابات

وی با اشاره به اینکه ملت ایران با شرکت گسترده در انتخابات، حماسه بزرگی را خلق کردند افزود: مردم انقلابی، متدین و دارای تحلیل سیاسی خراسان جنوبی با حضور گسترده در انتخابات حماسه بزرگی به وجود آوردند که به لحاظ درصد مشارکت در کشور، رتبه دوم را کسب کردند.

به گفته وی این در حالی بود که در روز انتخابات در بیرجند دمای منفی 9 درجه و در سربیشه و قاینات نیز منفی 12 درجه را داشتیم اما مردم استان با وجود سردی هوا حماسه‌ای دیگر را در انتخابات به وجود آوردند.

وی با بیان اینکه شعار سال گذشته مهار تورم و رشد تولید بود تصریح کرد: مقام معظم رهبری که با کسی تعارف ندارند و واقعیت‌ها را بیان می‌کنند، در این زمینه گفتند: در ارزیابی از کارهای انجام شده در هر دو بخش شعار سال پیشرفت‌هایی را داشتیم اما به قدر مطلوب نبود.

وی خاطرنشان کرد: مطالبه مقام معطم رهبری از مسئولان کشور در این زمینه تداوم اقدامات سال گذشته اما با سرعت و شتاب بیشتری در سال جاری است.

استاندار خراسان جنوبی گفت: در سال گذشته در سطوح ملی و استانی شاعد اتفاقات بسیار خوبی بودیم که از جمله آنها می‌توان به رشد اقتصادی بالای چهار درصد اشاره کرد و این در حالی بود که میانگین رشد اقتصادی در دهه نود کمتر از یک درصد بود.

قناعت افزود: در اوایل دولت سیزدهم بعضی معتقد بودند که تورم سه رقمی خواهد شد اما آمارها نشانگر آن است که تورم نقطه به نقطه از 50 به 30 درصد و در کل به حدود 40 درصد رسیده است.

افزایش تخت‌های درمانی در خراسان جنوبی به 9 هزار تخت

وی ادامه داد: از منظر اجرای پروژه‌های عدالت محور هم کارهای خوبی در سال گذشته مانند اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی، بیمه رایگان سلامت 12 میلیون نفر، تکمیل و احداث را‌ه‌های روستایی، تکمیل بیمارستان‌های نیمه تمام خوسف و بشرویه انجام شد.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه در سال جاری تخت‌های درمانی به 9 هزار افزایش خواهد یافت، افزود: توسعه اینترنت و فیبر نوری،  احیای 7 هزار واحد تولیدی راکد که از این تعداد 267 واحد در خراسان جنوبی بوده است از دیگر اقدامات انجام شده است.

سرمایه گذاری 11 میلیارد دلاری

قناعت تصریح کرد: در حال ساخت دو میلیون و 400 هزار واحد مسکونی در کشور هستیم و پرتاب سه ماهواره به فضا که معادل کار در این زمینه در 13 سال گذشته است و سرمایه گذاری خارجی حدود 11 میلیارد دلاری از جمله دیگر اقدامات شاخص انجام شده در سال گذشته است.

وی درباره اقدامات انجام شده در سال گذشته در خراسان جنوبی هم گفت: در استان شاهد آغاز پروژه راه آهن بودیم که یکی از دغدغه اصلی مردم خراسان جنوبی بود که 15 شهریور با حضور رئیس جمهور فعال شد و در حال حاضر از 15 قطعه داخل استان، 13 قطعه آن فعال است.

استاندار خراسان جنوبی از انتقال آب دریای عمان به خراسان جنوبی با 280 کیلومتر خطوط فرعی آن در استان با هدف تخصیص 60 میلیون متر مکعب در سال که نیاز آبی خراسان جنوبی در سال 1425 است به عنوان یکی دیگر از ابر پروژه‌های ملی در استان یاد کرد.

به گفته وی انتقال گاز از دشتک زابل به نهبندان و سربیشه نیز یکی دیگر از ابر پروژه‌های در جال انجام در خراسان جنوبی است.

احیای 466 واحد تولیدی استان

قناعت از احیای 466 واحد راکد و یا نیمه فعال استان در سال‌های 1401 و 1402 به عنوان یکی دیگر از کارهای مهم انجام شده در خراسان جنوبی یاد کرد و با اشاره به راه‌اندازی مجدد کارخانه قند قهستان گفت: در دوسال گذشته 200 میلیارد تومان برای برقرسانی در استان هزینه شده و پروژه‌های به ارزش 63 میلیارد تومان هم در این حوزه آماده افتتاح است.

استاندر خراسان جنوبی تصریح کرد: سال گذشته چند پست 400 کیلو ولت برق در نهبندان و فردوس گلنگ‌زنی شد که همه این اقدامات نشانگر آن است که ریل گذاری بسیار خوبی در استان انجام شده است.

منبع خبر : ایران اکونا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا