امروز یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰
14:37:31 - یکشنبه 31 جولای 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نیازی به نبش قبر “کیارستمی” نیست/ اظهار نظر ۳۰ پزشک متخصص درباره پرونده پزشکی وی
وزیر فرهنگ و ارشادگفت: تاکنون بیش از سی پزشک متخصص در رشته‌های مختلف پرونده پزشکی عباس کیارستمی را مطالعه کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران از خبرنگاران جوان،علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامیدر پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه دستگاه‌ها و ارگان‌هایی مرجع ارائه مجوز کنسرت در کشور هستند،بیان کرد: این مسئله در قوانین وزارت ارشاد و برخی مصوبات انقلاب فرهنگی آورده شده است که در آنجا اشاره شده وزارت فرهنگ مسئول صدور مجوز برای اجرای کنسرت‌ها در کشور است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با اشاره به ممانعت از اجرای برخی کنسرت‌ها و مطابقت آن با قوانین جاری عنوان کرد: این موارد متفاوت است، برخی از این کنسرت‌ها توسط مقام قضایی تحت عناوین پیشگیرانه و گاهی هم توسط برخی از عناصری که احساس می‌کنند اجرای کنسرت در برخی شهرهای مذهبی می‌تواند مشکل ایجاد کند، لغو می‌شود، همچنین ممکن است شورای تامین استان و شهرستان هم از اجرای کنسرت‌ها ممانعت کند.

جنتی افزود: البته مواردی هم بوده که نیروهای انتظامی به تشخیص خود از اجرای کنسرت‌های موسیقی ممانعت به عمل آورده‌ است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه درباره آخرین نتایج بررسی پرونده پزشکی عباس کیارستمی و همچنین طرح موضوعاتی از جمله نبش قبر این هنرمند، تصریح کرد: نیازی به نبش قبر کیارستمی نیست.

وی با بیان اینکه تمام پرونده پزشکی کیارستمی از روز بیماری وی تا زمان خروجش از کشور موجود است، اظهارداشت‌: تاکنون پرونده پزشکی وی در پاریس به دست تیم بررسی کننده نحوه درمان این هنرمند، نرسیده است.

 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: بیش از سی نفر از پزشکان متخصص در رشته‌های مختلف تاکنون این پرونده را مطالعه و درباره آن اظهار نظر کرده‌اند که به زودی نتایج این بررسی‌ها اعلام خواهد شد.

جنتی در پایان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تاکنون شواهدی از خطای پزشکی در پرونده این هنرمند دیده شده یا خیر؟ عنوان کرد: بنده نمی توانم قبل از نتایج بررسی تیم پزشکی مذکور در این رابطه اظهار نظر کنم.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
سایر اخبار اقتصادی
    A feed could not be found at `http://www.irna.ir/fa/rss.aspx?kind=20`; the status code is `404` and content-type is `text/html;charset=UTF-8`
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب