امروز یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰
15:21:58 - یکشنبه 20 نوامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تشخیص یکی از سرطان های شایع زنان بدون نمونه برداری
محققان به روشی دست یافته اند که قادر به تشخیص سرطان دهانه رحم، بدون نمونه برداری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سرمایه گستران وبه نقل از مدیکال ساینس، مهمترین روش تشخیص سرطان دهانه رحم، نمونه برداری است که علاوه بر تحمیل هزینه های مالی و اتلاف وقت، موجب آزار بیمار می شود.
محققان دانشگاه جان هاپکینز برای حل این مشکل به روشی دست یافته اند که با استفاده از نمونه ادرار، قادر به تشخیص سرطان در مراحل اولیه است. در این روش از نشانگرهای ژنتیکی استفاده می شود که علاوه بر احتمال وجود سلول های سرطانی با دقت ۹۰ درصد، میزان عفونت را نیز تعیین می کند. محققان برای تشخیص دقیق تر، این روش را در کنار تست پاپ اسمیر توصیه می کنند.
شایع ترین انواع سرطان در زنان به ترتیب سینه، کولورکتال، ریه، دهانه رحم و معده هستند.
خونریزی نامنظم خارج از چرخه قاعدگی یا پس از یائسگی، می تواند یکی از مهمترین نشانه های عفونت یا سرطان دهانه رحم قلمداد شود.
بر اساس گزارش جدید انجمن سرطان آمریکا، مرگ و میر ناشی از سرطان در زنان در سراسر دنیا رو به افزایش است و انتظار می رود آمار مرگ و میر ناشی از سرطان در سال ۲۰۳۰ میلادی به ۵٫۵ میلیون نفر در سال برسد. این آمار حاکی از افزایش نرخ مرگ و میر ناشی از سرطان در زنان به میزان ۶۰ درصد تا سال ۲۰۳۰ میلادی است.
با توجه به آمار ارایه شده در کنگره جهانی سرطان در پاریس، بیشترین آمار مرگ و میر ناشی از سرطان مربوط به کشورهای فقیر و کم در آمد است. شیوه صحیح زندگی، تغذیه سالم، تحرک روزانه، آگاهی از روش های پیشگیری از سرطان که بیشتر در کشورهای توسعه یافته و ثروتمند دیده می شود، نقش مهمی در کاهش آمار سرطان و نرخ مرگ و میر ناشی از آن دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
سایر اخبار اقتصادی
    A feed could not be found at `http://www.irna.ir/fa/rss.aspx?kind=20`; the status code is `404` and content-type is `text/html;charset=UTF-8`
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب