امروز جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰
13:58:01 - چهارشنبه 14 نوامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
در شش ماه نخست سال جاری،کمیته امداد اصفهان ۱۳۲۵ شغل ایجاد کرد
۲۸ میلیارد و ۳۵۳ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه اشتغال در نیمه نخست امسال به هزار و ۳۲۵ نیازمند اصفهانی پرداخت شد.

به گزارش سرمایه گستران و به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد اصفهان، محمدرضا متین پور، مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان بابیان اینکه کمک به توانمندی اقتصادی و کسب استقلال مالی توسط مددجویان یکی از ماندگارترین کارهای خیر است، گفت: خودکفایی خانوارهای تحت حمایت باعث بازگشت آن‌ها به چرخه طبیعی زندگی و دوری آن‌ها از آسیب‌ها و قطع چرخه فقر است.
وی پرداخت وام اشتغال به مددجویان و نیازمندان مستعد را از اولویت‌های کمیته امداد اصفهان اعلام کرد و گفت: در شش ماه نخست سال جاری هزار و ۳۲۵ فقره وام با مبلغ کل ۲۸ میلیارد و ۳۵۳ میلیون تومان به جامعه تحت حمایت این نهاد و نیازمندان واجد شرایط پرداخت شد.
متین پور با اشاره به بهره‌وری مناسب منابع اشتغال هزینه شده توسط این نهاد، گفت: متوسط پرداخت وام برای تولید هر فرصت شغلی در میان مددجویان این نهاد نزدیک ۲۰ میلیون تومان است و این در حالی است که چنین هزینه‌ای در اقتصاد عمومی کشور حداقل ۷۰ میلیون تومان است.
وی مهم‌ترین منابع تأمین وام‌های اشتغال این نهاد را منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها و همچنین صندوق امداد ولایت اعلام کرد و یادآور شد: در شش ماه نخست سال جاری ۴۰ درصد این منابع از صندوق امداد ولایت و مابقی از محل قرض‌الحسنه نظام بانکی کشور تأمین‌شده است.
مدیرکل کمیته امداد اصفهان بابیان اینکه درزمینهٔ اشتغال روستایی امسال اعتبارات خوبی از محل صندوق توسعه ملی به مددجویان تحت حمایت این نهاد تخصیص داده‌شده است، گفت: بیش از ۱۵۰۰ طرح اشتغال روستایی تاکنون در سامانه کارا مورد تأیید قرارگرفته است که در مرحله معرفی به بانک و دریافت تسهیلات قرار دارند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
سایر اخبار اقتصادی
    A feed could not be found at `http://www.irna.ir/fa/rss.aspx?kind=20`; the status code is `404` and content-type is `text/html;charset=UTF-8`
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب