امروز دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰
16:28:28 - سه‌شنبه 15 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معاون بهره برداری شرکت در اولین نمایشگاه و جشنواره ملی فولاد ایران
ذوب آهن اصفهان پیشرو در بومی سازی قطعات و تجهیزات صنعت فولاد
مهندس مهرداد تولائیان معاون بهره برداری شرکت در اولین نمایشگاه و جشنواره ملی فولاد ایران که در برج میلاد برگزار شد ، به خبرنگار ما گفت : در این نمایشگاه هم دستاوردهای بومی سازی از جمله قطعات بومی سازی شده و پروژه های مرتبط ذوب آهن اصفهان ارائه شده و هم نیازمندی های این شرکت ارائه گردیده تا شرکت های دانش بنیان و دانشگاه ها از این موارد اطلاع یافته و در این راستا تعامل و همکاری لازم صورت گیرد .

به گزارش سرمایه گستران، معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان افزود : این نمایشگاه فرصتی است تا از توان دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان برای ساخت تجهیزات مورد نیاز استفاده گردد و وابستگی به شرکت های خارجی کاهش یابد .

وی تصریح نمود : این مجتمع عظیم صنعتی اکثر پروفیل های طویل فولادی از جمله تیرآهن و میلگرد را تولید می کند و اخیراً محصول استراتژیک ریل را به سبد محصولات خود افزوده است . ذوب آهن تلاش می کند تا فرایند تولید این محصولات را به طور کامل بومی کند و ضمن تامین نیازهای داخلی ، به توسعه صادرات نیز اهمیت ویژه می دهد .

وی افزود : ذوب آهن اصفهان در بومی سازی صنعت فولاد ، پیشرو است و در بومی سازی قطعات وتجهیزات برای سایر واحدهای صنعتی کشور نیز نقش موثری ایفا نموده است .

وی افزود : در آذرماه سال جاری ، رکوردهای تولیدی خوبی را با دو کوره بلند ثبت نمود که نشان دهنده شرایط خوب این شرکت در امر تولید است . این رکوردها نشان داد که ذوب آهن می تواند با سه کوره ، افزایش چشمگیری در تولید خود داشته باشد که برای صنعت کشور اهمیت بسیاری دارد .

مهندس تولائیان با اشاره به فعالیت های این شرکت در راستای افزایش تولید ، گفت : تلاش ما این است که امسال بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزارتن تولید داشته باشیم .

مهندس تولائیان تصریح کرد : ریل UIC60 را برای خطوط پرسرعت و تیرآهن H30 را که در سازه های فولادی مورد استفاده قرار می گیرد اخیراً تولید کردیم که شرکت دیگری قادر به تولید آنها در داخل کشور نیست .

وی افزود : در حال حاضر به جای تیرآهن H30 در سازه های فولادی از تیرورق استفاده می شود که استحکام لازم را ندارد و جا دارد که مسئولین امر در این خصوص که با امنیت جان مردم سروکار دارد ، اقدام نمایند .

مهندس تولائیان به توسعه صادرات این شرکت اشاره نمود و گفت :در سال گذشته و نه ماهه اول امسال پنجاه درصد تولید شرکت را صادر نمودیم که با حل مشکلات ارزی ، امکان توسعه بیشتر آن وجود دارد.

معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان اظهار داشت : این نمایشگاه و بانک اطلاعاتی که جهت ثبت توانمندی های و نیازمندی های بومی سازی ، رو نمایی شد ، فرصت خوبی برای تعامل موثر تولید کنندگان و تامین کنندگان است .

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
سایر اخبار اقتصادی
    A feed could not be found at `http://www.irna.ir/fa/rss.aspx?kind=20`; the status code is `404` and content-type is `text/html;charset=UTF-8`
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب