امروز جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
15:37:46 - شنبه 12 مارس 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نهاوندیان در دیدارِ وزیر خارجه انگلیس:
خواست رهبری و مردم ایران در تحقق نتایج عملی توافقات است/ هاموند: آماده انجام اقدامات عملی برای گسترش همکاری ها هستیم
رییس دفتر رییس جمهوری که برای شرکت در اجلاس اقتصاد ایران به لندن رفته است، با فیلیپ هاموند وزیر خارجه انگلیس دیدار و گفتگو کرد

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، در این دیدار دکتر محمد نهاوندیان با مثبت خواندن نتایج توافق هسته ای میان ایران و ۵+١در توسعه روابط دو کشور گفت: تعامل سازنده به عنوان اصلی ترین راهبرد سیاست خارجی ایران فصل جدیدی را در همکاری با سایر کشورها ایجاد کرده و برجام می تواند به عنوان بزرگ ترین دستاورد این سیاست قلمداد شود. 
رئیس دفتر رئیس جمهوری با ناکارآمد خواندن سیاست تحریم افزود: تحریمهای اعمال شده علیه ایران در عین ظالمانه بودن ناکارآمد بودن خود را در طی مدتی که ایجاد شد به خوبی نشان داد و از این اتفاق همه طرفهای درگیر متضرر شدند.
دکتر نهاوندیان با اشاره به ظرفیتهای ایجاد شده برای توسعه روابط دو کشور بعد از برجام گفت: انتظار از دولتها و بخصوص آنهایی که در مذاکرات و توافق انجام شده نقش جدی داشته اند این است که بعد از اجرایی شدن برجام و برداشته شدن تحریمها زمینه های فعالیتهای بانکی و تبادلات تجاری موسسات مالی و بانکها را فراهم کنند.
نهاوندیان با اشاره به روند طی شده در مذاکرات هسته ای و نقش اراده سیاسی مذاکره کنندگان در به موفقیت رسیدن مذاکرات افزود: توسعه روابط اقتصادی نیز احتیاج به اراده اقتصادی دارد و لزوما توسعه روابط با کلید سیاست به نتیجه نخواهد رسید، کلید اقتصاد می تواند قفل توسعه روابط دو کشور را باز کند.
رییس دفتر رییس جمهوری با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای مجلس خبرگان خطاب به وزیر خارجه انگلیس گفت: انتظار رهبری و مردم ایران از دولتهاو کشورهای علاقمند به توسعه روابط تجاری و هیاتهایی که برای توافق و توسعه روابط اقتصادی به ایران می آیند اقدامات عملی است که تاثیری مستقیم و عینی در اقتصاد ایران داشته باشد.
دکتر نهاوندیان با اشاره به تجربه تاریخی ملت ایران از روابط با سایر کشورها گفت: امروز مردم ایران حاضر نیستند به هیچ عنوان از استقلالی که در سایه تلاش و مقاومت در برابر فشارها و تحریم ها بدست آورده اند دست بکشند. این موضوعی است که در مساله هسته ای به وضوح برای همه مشخص و روشن شد که از حقوق و استقلال خود عقب نشینی نخواهند کرد و همه در روابط خود با ایران باید این مولفه را در نظر داشته باسندو 
در این دیدار وزیر خارجه انگلیس نیز با ابراز خرسندی از برداشته شدن تحریم ها و با مثبت ارزیابی کردن مسیر جدید روابط دو کشور از علاقمندی لندن برای توسعه روابط همه جانبه در همه زمینه ها با ایران خبر داد و افزود: ما علاقمند هستیم هرچه سریع تر در زمینه گسترش روابط دو کشور اقدامات عملی انجام دهیم و برای توسعه روابط اقتصادی با ایران تلاش کرده و فصل جدیدی را در روابط با ایران رقم بزنیم.
وزیر خارجه انگلیس با تشریح برنامه های کشورش در توسعه روابط تجاری با ایران گفت: امیدوارم هرچه زودتر مشکلات اندکی که در خصوص روابط مالی و پولی و بانکی وجود دارد رفع شده و ما در این اقدام بسیارجدی و مصمم هستیم موسسات مالی و بانکهای انگلیسی فعالیتهای خود را با ایران از سر گرفته و به سرعت گسترش دهند. 
فلیپ هاموند با اشاره به نقش تعیین کننده ایران در منطقه گفت: صلح و امنیت منطقه بدون حضور ایران امری غیر ممکن است و مساعدت ایران در گفت وگوهای منطقه ای و مبارزه با تروریسم نقش به سزایی در این مساله خواهد داشت. 
وزیر خارجه انگلیس در این دیدار ابراز امیدواری کرد هرچه سریع تر مشکلات کنسولی باقیمانده در روابط دو کشور رفع شده و رفت و آمد اتباع دو کشور به سهولت انجام گیرد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب