شهر و جامعهعناوین اخبار

کمک کمیته امداد اصفهان به ۱۴۶۶۲ خانوار اجاره نشین

به گزارش سرمایه گستران و به نقل از  روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد اصفهان، هادی بنایی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد اصفهان بابیان اینکه هزینه‌های مربوط به مسکن سهم بزرگی از سبد مخارج خانوارهای نیازمند شهری را به خود اختصاص داده‌اند، گفت: کمک به تأمین مسکن و سرپناه مناسب برای نیازمندان، کمک به توانمندی و عزتمندی آن‌هاست.

بنایی خرید و احداث مسکن مناسب برای نیازمندان در شهرها را با مشکلات زیادی مواجه دانست و گفت: در این شرایط حمایت از مددجویان از راه پرداخت کمک‌هزینه اجاره ماهیانه و همچنین مشارکت در تأمین ودیعه مسکن، عملی‌تر و سریع‌تر است.

وی با بیان اینکه ۱۴ هزار و ۶۶۲ خانوار از جامعه تحت حمایت این نهاد اجاره نشین هستند، تأکید کرد:  بیش از سه میلیارد و ۱۰۹ میلیون تومان در ۹ ماهه سال ۹۸ در قالب کمک هزینه اجاره و کمک به تأمین ودیعه در اختیار این خانوارها قرار گرفته است.

بنایی خرید و ساخت مسکن مناسب در بسیاری از نقاط کلانشهرهایی مانند اصفهان را سخت و پرهزینه توصیف کرد و گفت: محدودیت منابع باعث می شود که برای حمایت مؤثر از این نیازمندان و جلوگیری از گسترش شدت فقر، ارائه تسهیلات مرتبط با سکونت استیجاری ضروری باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا