استان ها

پل سردار سلیمانی یکی از بزرگترین پل های شهر اصفهان خواهد بود

به گزارش سرمایه گستران و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی در سخنرانی پیش از خطبه‌ های نماز جمعه این هفته اصفهان با اشاره به چهاردهم تیرماه روز شهرداری ها و دهیاری ها که از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی در تقویم کشور ثبت شده است، اظهار کرد: با توجه به شرایط روز جامعه تکالیفی که بر عهده شهرداری ها گذاشته می شود، دائما افزایش می یابد و از همین رو خدمت رسانی به مردم نیز بیشتر شده است.
وی ادامه داد: مدیریت شهری اصفهان در این دوره علاوه بر اینکه توانسته به تکالیف قانونی خود عمل و آنها را به درستی اجرا کند، در زمینه اقداماتی چون خدمت رسانی به سیل زدگان استان های دیگر در سال ٩٨ و… هم وارد شده است. وی گفت: قانون شاید در این زمینه تکلیفی برای ما مشخص نکرده بود اما شهرداری اصفهان و نیروهای این نهاد به خواسته مردم سیل زده چند استان کشور، جامه عمل پوشاندند و در جریان سیل چندین شهر کشور امدادرسانی کردند.
وی این اقدام شهرداری و نیروهای آن را برگرفته از روحیه ایثارگری اصفهانی ها در همه دوران ها از جمله دوران دفاع مقدس دانست و افزود: با همین رویکرد سایر خدمات شهرداری از جمله اجرای پروژه های عمرانی به صورت فعال در جریان است و این موفقیت را مرهون روحیه تلاش و از خودگذشتگی نیروهای شهرداری و همراهی قانونی شورای شهر هستیم.
نوروزی با بیان اینکه شهرداری اصفهان با افزایش بودجه سالانه و تحقق آن توانسته به عنوان شهرداری پیشتاز در کشور شناخته شود، گفت: این موضوع همچنین به توسعه عدالت فضایی و اجتماعی نیز منجر شده است و هزینه کردن دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از بودجه شهر در راه عمران و توسعه نشان از تحقق این نوع عدالت دارد.
وی ادامه داد: احداث خط اول متروی اصفهان ۱۶ سال به طول انجامیده بود اما در این دوره تکمیل خط یک طی چهار ماه کار به سرانجام رسید.
وی به آغاز اجرای خط دوم متروی شهر از منطقه ۱۴ به عنوان یکی از مناطق کمتربرخوردار اصفهان اشاره و اظهار کرد: سرعت این پروژه قابل قبول است و با فعالیت یک هزار نفر در خط دو مترو، درصدد هستیم این پروژه طبق زمان بندی وارد چرخه بهره برداری شود.
شهردار اصفهان ادامه داد: هزینه های چند میلیارد تومانی در این طرح برای این است که دیگر مردم زینبیه و دارک محروم نباشند و آن ها هم بتوانند از مترو استفاده کنند.
وی به اجرای سایر روش های حمل و نقل عمومی در شهر اصفهان نیز اشاره و تصریح کرد: احداث تراموا یکی دیگر از خواسته های ما برای جابجایی مردم است که در این زمینه مذاکراتی با سرمایه گذاران صورت گرفته است؛ برهمین اساس به زودی عملیات عمرانی تراموا در شهر اصفهان کلید می خورد.
نوروزی افزود: احداث حلقه ترافیکی شهر با توجه به حجم آزادسازی های وسیعی که در مسیر این پروژه قرار دارد، نیاز به جرات و شجاعت جدی داشت که در این دوره این کار را آغاز کردیم تا آرزوی بسیاری از مردم محقق شود.
وی ادامه داد: در همین راستا مجموعه پل ها و تقاطع شهید سلیمانی براساس زمان بندی طراحی شده برای آن، در حال پیشروی و تکمیل است که با احداث آن یکی از بزرگترین پل ها در شهر اصفهان ساخته خواهد شد.
شهردار اصفهان به کاهش آلودگی های محیط زیستی و تصادفات جاده ای به عنوان بخشی از مزایای اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: در تکمیل پروژه رینگ چهارم، هم اکنون جاده شش کیلومتری فرزانگان در اختیار شهروندان است و اجرای این پروژه، تلفات جانی ناشی از تصادفات که در این منطقه به دفعات رخ داده بود را کاهش داده است.
وی اضافه کرد: ارتش در اجرای برخی پروژه های شهرداری با ما همکاری خوبی داشته است؛ البته همه باید از جهادگرانی که برای آبادانی شهر کار می کنند حمایت کنند چراکه ما خدمت رسانی به مردم را وظیفه خود در برابر آنها می دانیم.
نوروزی تصریح کرد: تکمیل سالن اجلاس سران یکی دیگر از طرح های عمرانی شهرداری است که پتانسیل های جهانی دارد و از مردم می خواهیم در بهره برداری از آن شهرداری را یاری کنند. همچنین سال گذشته ۴۰۰ میلیارد تومان صرف آزادسازی زیرساخت های این سالن شد.
وی به نیاز شهر اصفهان به یک نمایشگاه بین المللی شاخص به عنوان یک جهانشهر اشاره و اظهار کرد: این نمایشگاه امسال در اختیار بخش نمایشگاهی و مردم اصفهان قرار می گیرد و یکی از موفقیت های بزرگ عمرانی برای شهر به شمار می آید.
شهردار اصفهان افزود: ما برای ساخت سالن گلستان شهدای اصفهان هم به میدان عمل آمدیم و با اعتبار ۷۰ میلیارد تومانی که برای آن هزینه کردیم به زودی این سالن را در اختیار شهروندان اصفهانی قرار می دهیم.
وی بیان کرد: پیشرفت ۹۵ درصدی نمایشگاه بین‌المللی اصفهان، پیشرفت ۷۵ درصدی سالن اجلاس و پیشرفت ۹۵ درصدی سالن گلستان شهدا نشان می دهد، پویش “هر یکشنبه یک افتتاح” شهرداری اصفهان حرکت صحیح و به‌جایی است.
نوروزی افزود: همه مناطق ۱۵ گانه شهر اصفهان از توسعه و عدالت فضایی در این دوره بهره مند شده و می شوند و پروژه های ما در یک نقطه خاص تمرکز ندارد.
وی همچنین با اشاره به اینکه شهرداری ۷۰ درصد از بودجه ای که طی سه سال آن را به شش هزار میلیارد تومان افزایش داده است را صرف عمران و توسعه شهر می کند، گفت: تعامل میان شهرداری، شورای شهر، مدیریت استان و امام جمعه محترم مطلوب است و این تعامل می تواند در جامعه زمینه ساز درک متقابل شود.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا