استان هاشهر و جامعه

افتتاح دو هزار و ۳۲۳ طرح همزمان با هفته بهزیستی در استان اصفهان

مرضیه فرشاد در نشست خبری به مناسبت چهلمین سال تأسیس سازمان بهزیستی با شعار بهزیستی در گام دوم شفافیت، تحول خدمت، ارتقا سلامت اجتماعی در خانواده افزود: همزمان با آغاز هفته بهزیستی دو هزار و ۳۲۳ طرح بهزیستی در بخش‌های مختلف عمرانی، خدماتی، اجتماعی در استان اصفهان افتتاح می شود.

وی گفت: طرح های بهزیستی با اعتباری بالغ بر ۸۲۰ میلیارد ریال بخش دولتی و دو هزار و ۹۱۹ میلیارد ریال اعتبار خیران و بخش خصوصی در استان افتتاح می شود.

این مقام مسئول افزود: افتتاح۳ مرکز اقامتی میان مدت( کمپ) ، ۲ ککلینیک مددکاری ، یک مرکز موبایل سنتر، ۱۳ مرکز مشاوره و ۲ مهد کودک و خیریه در استان اصفهان در هفته بهزیستی در استان اصفهان افتتاح می‌شود.

فرشاد بیان کرد: همچنین با افتتاح مسکن مددجویان به مناسبت هفته بهزیستی ۵۵ خانواده عضو بهزیستی استان اصفهان صاحب مسکن می‌شوند.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان گفت: دو هزار و ۲۴۵ طرح اشتغال شامل اشتغالزایی برای مددجویان و معلولان و حمایت کارفرمایان از دیگر طرح های افتتاح شده بهزیستی در استان اصفهان می باشد.

مناسب سازی ۶۰ درصد معابر جهت معلولان در اصفهان
مرضیه فرشاد اظهار داشت: با کمک شهرداری ۶۰ درصد معابر و اماکن درشهر اصفهان جهت تسهیل در رفت و آمد معلولان مناسب سازی و هم سطح سازی شده است.

وی با اشاره به انجام مناسب سازی‌ها در سطح کلانشهر اصفهان افزود: این مناسب سازی ها شامل پیاده روها ، پل هل ، جدول سازی ، ساختمان‌های در اختیار شهرداری، بوستان‌ها، ورزشگاه ها و … است.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان گفت: امیدواریم با همکاری مسئولین ۴۰ درصد دیگر ساختمان‌ها و فضا‌های باقی مانده با اولویت معابر اصلی و نزدیک به تقاطع‌ها در کوتاه‌ترین زمان برای معلولان، جانبازان و همچنین ناتوانان و کم توان جسمی و حرکتی مناسب سازی شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا