تیتر دوصنایع و شرکت هاعناوین اخبارمعادن و فلزات

تفاهم نامه همکاری بین ذوب‌آهن اصفهان و دانشگاه صنعتی مالک اشتر

این تفاهم نامه شنبه ۲۲ شهریور ماه طی نشستی با حضور منصور یزدی زاده مدیرعامل ، مهدی نصر معاون برنامه ریزی و تو سعه ، مهدی بهرامی معاون منابع انسانی و امور اجتماعی ، مرتضی شیرین پرور مدیر تحقیق و توسعه ذوب آهن اصفهان ، ابوطالب شفقت رییس و تنی چند از مسئولین دانشگاه صنعتی مالک اشتر در سالن اجتماعات این دانشگاه به امضاء طرفین رسید .
منصور یزدی‌زاده مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان در مراسم امضای این تفاهم‌نامه همکاری، ضمن ابراز خرسندی از وجود مراکز دانش بنیان و علمی متنوع در سراسر کشور گفت: ارتباط صنعت و دانشگاه همواره رابطه‌ای پیوسته، جدایی‌ناپذیر و منشا اثر بوده و این تعامل و هم‌افزایی در پیشبرد اهداف و چشم‌اندازهای علمی و صنعتی کشور نقش بسزایی داشته است.
وی اظهار داشت: ذوب‌آهن اصفهان از دیرباز به عنوان دانشگاه مدیران صنعت کشور شناخته شده و توانسته با تربیت مدیران، مهندسان و فن‌آوران بسیار و معرفی آنان به صنعت کشور نقشی بی‌بدلیل در پیشرفت صنعتی کشور ایفا کند و به عنوان پایگاهی علمی در کشور بشمار می‌آید.
مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان افزود: با اعتماد و شناختی که از دانشگاه بزرگ و ارزشمند صنعتی مالک اشتر داریم، آماده‌ایم در تمامی زمینه‌های علمی، آموزشی، تحقیقاتی، پژوهش و فناوری همکاری کرده و بتوانیم در راه پیشبرد اهداف عالی کشور در سال جهش تولید گام‌های موثری برداریم.
در ادامه ابوطالب شفقت رییس دانشگاه صنعتی مالک اشتر گفت: این دانشگاه بیشتر در صنعت دفاعی، تربیت و ارتقای توانمندی نیروی انسانی فعال و اولویت اول آن فعالیت پژوهشی صنایع دفاعی است اما حسب شرایط کشور و با توجه به تحریم‌های انجام شده ، شرایط خاص صنعت کشور و مشکلات فنی مهندسی و تکنولوژی که در صنایع پیش آمده، تصمیم گرفتیم تا با همه صنایع به خصوص صنعت فولاد کشور همکاری خوبی داشته باشیم چرا که ظرفیت علمی و تکنولوژی بالایی در حوزه صنعت فولاد با همه گرایش‌های فنی مهندسی را دارا هستیم .
وی با اشاره به توانمندی‌های صنعتی کشور ، تصریح کرد: به نظر می‌رسد که می‌توانیم در زمینه‌های ارتقای بهره‌وری اجتماعی، کاهش هزینه‌ها، کاهش انرژی مصرفی، ارتقای سطح نیروی انسانی و پژوهش‌های مورد نیاز صنعت فولاد و بومی‌سازی قطعات همکاری‌ خوبی با صنعت فولاد کشور داشته باشیم و با کمک هم بتوانیم ایران را به رده‌های بالای جدول فولاد جهان برسانیم.
برخی موضوعات همکاری این تفاهم نامه بدین شرح است : اجرای طرح های پژوهشی و فناورانه مورد نیاز شرکت توسط دانشگاه بر پایه ضوابط شرکت، انجام مطالعات پایش فناوری و فرایندهای نوین ، برگزاری همایش های علمی تحقیقاتی مشترک ، انجام مشاوره با نظارت بر طرح های در دست اقدام بر پایه ضوابط و اعلام نیاز شرکت ، استفاده از سایر امکانات تحقیقاتی ( آزمایشگاهی و کارگاهی ) متقابل و …

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا