استان هاتیتر دوشهر و جامعهعناوین اخبار

طرح بهینه سازی موتورخانه ها دراصفهان کلید خورد

به گزارش سرمایه گستران و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان ، سید مصطفی علوی در مورد طرح ملی بهینه سازی مصرف موتورخانه ها گفت: طرح ملی بهینه سازی موتور خانه با هدف کاهش مصرف سوخت گاز طبیعی توسط شرکت ملی گاز ایران به شرکت های تابعه ابلاغ گردیده که با اجرای این طرح، حداقل در مصرف گاز طبیعی ۱۰ درصد صرفه جویی حاصل می‌شود.
مهندس علوی، گفت: تمامی مشترکین شرکت گازاستان اصفهان در بخش خانگی و تجاری که دارای موتورخانه حرارت مرکزی می باشند، می‌توانند به سامانه www. nigc.ir مراجعه و ثبت نام کنند.
وی، افزود: مشترکین با ثبت نام در این طرح می‌توانند به صورت رایگان در خصوص تنظیم مشعل، نصب رسوب گیر و عایق کاری موتورخانه‌های منازل مسکونی و تجاری خود اقدام نمایند.
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، در خصوص نحوه ثبت نام در سامانه طرح ملی بهینه سازی مصرف گاز طبیعی موتورخانه ها را این گونه بیان داشت: مشترکین واجد شرایط پس از ورود به سامانه و شروع ثبت نام ، شرکت مجری طرح که معمولا شرکت‌های تاسیساتی با رتبه بندی ۱ تا ۵ هستند انتخاب و مراحل ثبت نام را انجام می دهند پس از ثبت نام درخواست مشترک به شرکت مجری ابلاغ می‌شود و کارشناس شرکت تاسیساتی به همراه کارشناس ناظر شرکت گاز استان اصفهان از محل موتورخانه بازدید و واجد شرایط بودن مشترک را جهت انجام طرح مورد بررسی قرار می دهند .
مهندس علوی، اضافه کرد: پس از انجام اقدامات اصلاحی مذکور و پایان کار، کارشناس ناظر شرکت گاز از محل بازدید، میزان و حجم عملیات اجرا شده را بررسی و پس از آن هزینه های طرح را به شرکت تاسیساتی طرف قرارداد پرداخت می‌کند.
وی، با اشاره به اینکه، این طرح هم اکنون قابل اجرا بوده و مشترکینی که شامل این طرح می‌شوند، می توانند با مراجعه به سایت مد نظر اقدام به ثبت نام کنند، افزود: این طرح مزایای فراوانی برای مشترکین که دارای موتورخانه هستند دارد که علاوه بر کاهش مصرف گاز طبیعی و صرفه جویی اقتصادی به کاهش میزان آلاینده‌های زیست محیطی منجر می گردد.
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، خاطر نشان ساخت: سقف پرداخت هزینه یاین طرح برای مشترکین واجد شرایط(دارای موتور خانه) متناسب با میزان مصرف مشترکین می باشد که به ازای هر متر مکعب ۸ هزار ریال قابل پرداخت است ولی بطور کلی میزان آن از طریق نرم افزار بصورت خودکار با ثبت شماره اشتراک مشخص می گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا