استان هاشهر و جامعه

پرداخت ۷۱ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان اصفهانی

به گزارش سرمایه گستران و به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد، کریم زارع، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان با بیان اینکه پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی و کاریابی دو برنامه محوری این نهاد برای اشتغال مددجویان است، گفت: فرآیند پرداخت این تسهیلات در سال ۹۹ از مرداد ماه آغاز شد و در این مدت تقریبا دو ماهه تا کنون بالغ بر ۷۱ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه اشتغال به ۱۹۷۶ نفر از مددجویان مستعد و واجد شرایط پرداخت شده است.

زارع در زمینه منابع پرداخت این تسهیلات، گفت: اعتبارات صندوق قرض الحسنه امداد ولایت، اعتبارات بانکی بر اساس بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ و همچنین اعتبارات اشتغال پایدار روستایی از جمله منابع اصلی پرداخت این تسهیلات هستند.

وی در ادامه سخنان خود با تشریح سایر خدمات ارائه شده توسط این نهاد در حوزه اشتغال و خودکفایی، گفت: ۷۰۱ مددجو نیز با خدمات کاریابی کمیته امداد استان در این مدت صاحب شغل مناسب با درآمد اداره کار شده اند.

زارع برنامه کاریابی این نهاد را دارای بسته های تشویقی متنوع برای کارفرمایان معرفی کرد و گفت: کارفرمایانی که مددجویان معرفی شده از سمت این نهاد را برای حداقل سه سال با رعایت قوانین اداره کار استخدام کنند می توانند از این بسته ها بهره مند شوند.

وی ادامه داد: پرداخت حق بیمه تامین احتماعی مددجو به مدت دو سال و یا پرداخت ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه به کارفرما در ازای استخدام هر مددجو از مهمترین بخشهای این بسته های تشویقی است.

زارع همچنین گفت: تا نیمه مهرماه امسال بیش از ۸۵۲ میلیون تومان در زمینه کاریابی مددجویان هزینه شده است.

مدیرکل کمیته امداد اصفهان پرداخت وام به تنهایی را برای ایجاد اشتغال مددجویی کافی ندانست و گفت: طرح های اشتغال اجرا شده توسط مددجویان این نهاد تا ۵ سال تحت نظارت قرار خواهند داشت و از خدمات پشتیبانی، مشاوره، بازاریابی و فروش نیز در صورت امکان و تمایل بهره مند می شوند.

وی همچنین گفت: بیش از ۳۵ هزار طرح اشتغال کماکان در چرخه نظارت این نهاد قرار دارد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا