اخبار استان ها

رونق صنعت توریسم در اصفهان با »گردشگری زمستانی»

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، از اصفهان، این استان به «چهارفصل» شهرت دارد اما گردشگری نصف جهان با وجود جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیار، بیشتر در فصول معتدل سال مورد توجه بوده است و نقاط سردسیر استان که می تواند، فصل جدیدی از گردشگری را در استان اصفهان رقم بزند مغفول مانده است.

دو پیست اسکی شاخص در غرب اصفهان وجود دارد اما هنوز از این ظرفیت برای پرداختن به گردشگری زمستانه که در همه دنیا از پول سازترین صنایع محسوب می شود؛ استفاده شده است.

یک کارشناس گردشگری در این ارتباط اظهار کرد: اصفهان از جمله استان هایی است که با شروع فصل سرد دچار رکود مسافرت و جذب توریست می شود و دلیل این موضوع هم به خاطر نبود اطلاعات کافی درباره تفریحات زمستانه ای است که در این استان وجود دارد.

علی مظفری با تاکید بر اینکه البته نمی توان از نبود زیرساخت های مناسب هم برای توسعه توریسم زمستانه در اصفهان گذشت، ادامه داد: ما باید برنامه ریزی مناسبی برای رونق توریسم زمستانه داشته باشیم تا رونق توریسم در فصل سرد را نیز شاهد باشیم و بتوانیم از آن بهره برداری کنیم.

رونق اقتصادی با گردشگری زمستانه

این کارشناس حوزه گردشگری، اصفهان را استانی پر پتانسیل برای جذب توریسم در فصول سرد دانست و گفت: اقتصاد اصفهان می تواند از این طریق رونق یابد و شاهد کاهش بیکاری در این استان باشیم.

مظفری با اظهار تاسف از اینکه بیشتر سفرها در زمستان به سفرهای تجاری یا حرفه ای و یا سفرهای ضروری ختم می شود، اظهار داشت: اکثر مردم در فصل زمستان به بخش جنوبی کشور سفر می کنند در حالیکه گردشگری زمستانه جذابیت های مغفول زیادی دارد و به همین خاطر نیازمند زیرساخت هایی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

۴۶

منبع خبر : خبر آنلاین

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا