تکنولوژی

ثبت نام رقابت ملی پهپادها در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۳ آغاز شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران به نقل از پارک فناوری پردیس، دوازدهمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری «اینوتکس ۲۰۲۳» قرار است برای نخستین بار، شاهد برگزاری مسابقات تقاضا محور سالانه پهپادها در سطح حرفه ای با حضور تیم های آزاد، دانشجویی و دانش آموزی باشد.

برگزاری رویداد ملی سالانه فناوری های نوین در زمینه پهپادها توسط واحد علوم و فناوری پردیس دانشگاه آزاد طرح‌ریزی شده است.

این رویداد قرار است همزمان با نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۳ در اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ برگزار شود.محورهای این همایش در زمینه برگزاری لیگ های حرفه ای در حوزه پهپادهای پزشکی امداد و نجات، جابجایی و رساندن دارو به بیمار، پهپادهای آتش‌نشان و پهپادهای شستشوی نمای ساختمان‌ها است. همچنین قرار است مسابقه آزاد پهپادهای سرعتی (Race) نیز در فضای باز برگزار شود.

برگزاری مسابقات تقاضا محور پهپادها در سطح حرفه‌ای، برگزاری مسابقات لیگ های استاندارد پهپادها در سطح دانشجویی، برگزاری مسابقات لیگ‌های مقدماتی در سطح دانش‌آموزی، نشست‌های علمی در زمان برگزاری رویداد، نمایشگاه معرفی توانمندی‌های شرکت‌های فعال در زمینه پهپادها، پنل‌های گفتگو در زمینه فناورهای مورد استفاده در پهپادها از محورهای اصلی این رویداد است.همچنین سخنرانی افراد برجسته در حوزه‌های مرتبط پهپادها، تورهای علمی و فناورانه برای آشنایی بیشتر دانش‌آموزان، دانشجویان و علاقمندان حوزه پهپادها، برگزاری کارگاه‌ها (workshop) با هدف توانمندسازی دانش‌آموزان، دانشجویان و علاقمندان حوزه پهپادها و نمایشگاه موضوعات جنبی مرتبط با فناوری نظیر حوزه انرژی نیز از دیگر بخش هایی است که برای این رویداد برنامه ریزی شده است.

بسترسازی برای ایجاد زیرساخت‌های اجرایی و علمی لازم در حوزه پرنده‌های هدایت‌پذیر از دور (پهپادها)، از اهداف اصلی دبیرخانه نمایشگاه اینوتکس و دانشگاه آزاد اسلامی برای برگزاری این مسابقات است.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا