تکنولوژی

اختلال جدید در اینترنت ثابت کشور به دلیل افت ترافیک؛ کاربران

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، از ساعت ۹:۵۶ امروز چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۱، اختلال گسترده‌ای در اینترنت کشور رخ داد و در برخی شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت فقط سایت‌های داخلی باز می‌شد و در برخی موارد دسترسی به این سایت‌ها نیز با مشکل مواجه شده بود. به گفته کارشناسان، درگاه‌های پرداخت نیز با مشکل و اختلال مواجه بوده‌اند.‌ این اختلال در ساعت ۱۰:۲۰ پس از قطعی و اختلال تقریبا بیست دقیقه‌ای برای برخی کاربران برطرف شد.

در همین راستا مظفری، کارشناس ارتباطات نیز در توئیتی آورد:

ارتباطات داخل کشور هم مشکلاتی داشت. متاسفانه با حذف شدن ابزارهای مانیتورینگ رسمی از سوی شرکت زیرساخت (ارتباطات داخلی و سوییچ تبادل ترافیک)، امکان بررسی ابعاد اختلال وجود نداره. تا حدی که من بررسی کردم،روی آسیاتک/ شاتل/های وب/ افرانت بدون شک اختلال بود ولی مخابرات/تبیان مشکلی نداشتند.

اختلال در اینترنت کشور و پیگیری‌های دیرهنگام مسوولان وزارت ارتباطات!

به دنبال این اختلال نیز خبرنگار سیتنا از محمد احسان خرامید، رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، پیگیر موضوع شد که وی در پاسخ به سیتنا، گفت: در حال پیگیری هستیم، اطلاع می‌دهیم.

این چندمین بار در سال جاری است که اختلالات اینترنتی در کشور رخ می دهد و مسوولان وزارت ارتباطات یا از این مشکلات اظهار بی خبری می کنند یا با تاخیر پیگیر موضوع می‌شوند!

وزیر ارتباطات: اختلال اینترنتی امروز  به علت افت ترافیک بود

ساعاتی بعد از این اختلال اینترنتی، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیات دولت اعلام کرد: اختلالی کوچک امروز داشتیم که به زودی برطرف می شود.

وی خاطرنشان کرد: اختلال امروز صبح به علت حمله سایبری نبود. خودم در جلسه بودم و به من گزارش دادند که اختلال داشتیم. قطعی در اینترنت نداشتیم، افت ترافیک بود که در حال حل شدن است.

منبع خبر : سیتنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا