اخبار استان ها

درختان خشکیده خیابان ولی‌عصر (عج) اثر هنری شدند

به گزارش سرمایه گستران، مجید قادری‌آذر، با اشاره به برگزاری رویداد درختستان در هشتمین سالانه هنرهای شهری بهارستان، از اجرای آثار بخش «درختستان» سالانه بهارستان خبر داد و اظهار کرد: این دوره از رویداد «درختستان» را با رویکرد متفاوت نسبت به سال گذشته آغاز کردیم و قرار شد المان و سازه‌ای به درختان اضافه نشود بلکه کل طرح‌ها با روش خراطی بر روی تنه درختان کنده‌کاری شود.

معاون فرهنگی هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران افزود: درخت‌های انتخابی برای این بخش، همگی خشکیده هستند و هیچ شاخ و برگی ندارند. در واقع این آثار بر روی بدنه این درختان اجرا می‌شود، اما هنرمندان موظف هستند که کار خراطی یا اجرای طرح را به نحوی انجام دهند که کلیت درخت دچار انهدام یا نابودی نشود و باعث بهبود شکل ظاهری آن شوند.

وی محل اجرای این آثار را خیابان ولی‌عصر (عج) محدوده پارک ملت دانست و اضافه کرد: در این دوره از رویداد درختستان حدود ۵۰ هنرمند در فراخوان حضور یافتند که شش هنرمند مجسمه‌ساز باسابقه طرح‌های انتزاعی و هنری را بر روی ۱۱ اصله درخت خشکیده اجرا خواهند کرد و مابقی هنرمندان در سطح مناطق ۲۲ گانه نسبت به خلق آثار بر روی درختان خشکیده شهر مشغول هستند.

قادری در پایان خاطرنشان کرد: تلاش ما در بخش «درختستان» این است که شهروندان به جای دیدن یک درخت خشکیده، بتوانند یک اثر هنری و چشم‌نواز را مشاهده کنند و در این راستا نیز هنرمندان با خلاقیت‌های خود وارد عمل شده‌اند.

منبع: مهر

منبع خبر : ایمنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا