بازار‌های مالی ، بورس و بانک

بازگشت شاخص بورس به ارتفاع ۱٫۹ میلیون واحد پس از ۲ سال و نیم

– اخبار اقتصادی –

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه، بیش از ۱۸میلیارد و ۱۲میلیون سهم و حق تقدم به ارزشی بالغ بر ۱۲هزار و ۳۰۵میلیارد تومان در بیش از ۶۱۸هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۸۴هزار و ۷۷۰واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۹۰۵هزار و ۷۵۸واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، صنایع پتروشیمی خلیج فاس و پالایش نفت اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های کارخانجات تولیدی شهید قندی، فیبر ایران و تامین ماسه ریخته‌گری افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۷میلیارد و ۴۷۵میلیون ورقه به ارزش ۴۷هزار و ۲۴۵میلیارد تومان در ۳۰۸هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۸۰۶واحد رشد کرد و در ارتفاع ۲۳هزار و ۸۹۰واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای پلیمر آریا ساسول، سنگ آهن گهر زمین و بیمه پاسارگاد شد و در مقابل شرکت‌های توکاریل و مبین وان کیش بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

منبع خبر : ایران اکونا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا