اخبار استان ها

شهرداری سردشت با کمبود ماشین‌آلات مواجه است

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران عطاالله حسین‌پورآقایی امروز _یکشنبه بیست‌وهشتم اسفند_ در جلسه شورای اسلامی استان چهارمحال‌وبختیاری اظهار کرد: شهرداری شهر سردشت ماشین آلات برای کارهای عمرانی ندارد و این امر شهرداری را برای انجام اقدامات عمرانی و شهرسازی با مشکلات زیادی روبه‌رو رو کرد که جای تأسف دارد.

وی افزود: باید مناطق روستایی و شهری استان به منظور دستیابی به نیازهای زیربنایی و تسهیلات رفاهی به دقت مورد مطالعه و بررسی قرار گیرد.

نماینده شوراهای اسلامی شهرستان لردگان در شورای اسلامی استان چهارمحال‌وبختیاری با اشاره به معضل آب در استان چهارمحال‌وبختیاری خاطرنشان کرد: بسیاری از شهرهای استان هنوز با تانکر آبرسانی می‌شود.

وی اظهار کرد: ضروری است بعضی مشکلات مهم شهرستان‌ها رسانه‌ای شود تا در دستور کار قرار گیرد و مسئولان نیز با مشاهده وضعیت مردم به‌ویژه روستاییان، بیشتر به این امور توجه کنند.

حسین‌پورآقایی با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های موجود در شهرستان‌ها برای اشتغال‌زایی اضافه کرد: شهرستان لردگان ظرفیت کشاورزی دارد و باید بیشتر مورد توجه مسئولان قرار گیرد و کشاورزی در آن به روش‌های نوین انجام شود تا ضمن ایجاد اشتغال، درآمد نیز افزایش یابد.

وی گفت: چشمه برم، آبشار آتشگاه و خرسان از شهرستان لردگان عبور می‌کنند اما ضعیف‌ترین بخش کشاورزی را لردگان دارد که هیچ برنامه‌ای برای این بخش نیست، البته در سفر اخیر رئیس جمهور بودجه‌هایی برای کشاورزی و توسعه گلخانه‌ها گذاشته شد که باید به جد پیگیر جذب آن‌ها بود.

نماینده شوراهای اسلامی شهرستان لردگان در شورای اسلامی استان چهارمحال‌وبختیاری با بیان اینکه وضعیت بعضی از مدارس لردگان نامناسب است، خاطرنشان کرد: مدارسی در لردگان وجود دارد که برای تحصیل مناسب نیست و به دلیل افزایش جمعیت دانش‌آموزان در این شهرستان نیاز به ساختن مدارس جدید است، باید به این مسائل رسیدگی کرد.

وی ادامه داد: تخصیص، تأمین و انتقال آب سردشت میلاس که باعث احیای دوباره دشت میلاس و اراضی سردشت می‌شود باید در دستور کار قرار گیرد تا حدود هزار خانوار بهره‌مند و حدود سه هزار هکتار اراضی مجدد به چرخه تولید محصولات کشاورزی در قالب اراضی آبی برگردند.

حسین‌پورآقایی تصریح کرد: تخصیص، تأمین و انتقال آب دشت ریگ چله‌گاه باعث احیای مجدد حدود پنج هزار هکتار اراضی آبی می‌شود که بر اثر خشکسالی و خشک شدن منابع آبی تبدیل به دیم شدند و حدود ۱۵۰۰ خانوار بهره‌مند خواهند شد.

وی احداث مجتمع‌های دامپروری و گلخانه‌ها را ضروری دانست و افزود: با توجه به ظرفیت‌های موجود شهرستان لردگان و کم شدن منابع آبی زیرزمینی و آب‌های سطحی و جاری این طرح‌ها جوابگو هستند.

منبع خبر : ایمنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا