اخبار استان ها

موازین اسلامی در شهر شهیدان رعایت شود

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، محمدرضا فلاح امروز _یکشنبه بیست‌وهشتم اسفند_ در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: امیدواریم فضا و بستری که مدیریت شهری برای پذیرایی از گردشگران ایجاد کرده است، خاطرات خوبی را برای میهمانان نوروزی به همراه داشته باشد.

وی با بیان اینکه در اسلام بر آداب میزبانی تأکید فراوان شده است، افزود: به عنوان مثال میزبان باید اخلاص داشته باشد و در پذیرایی تعجیل کند، البته پذیرایی با بهترین داشته‌ها نیز مورد توجه است که فضای شهر اصفهان بر همین مبنا است.

عضو کمیسیون حمل‌ونقل و هوشمندسازی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: پرهیز از به سختی انداختن میزبان نیز نکته‌ای است که در اسلام به آن تأکید شده است، لذا از مسافران نوروزی می‌خواهیم که در حفظ نظافت شهر بکوشند و احترام میزبان را نگه دارند و نهایت خوش‌برخوردی را با خدمتگزاران شهر داشته باشند، ضمن اینکه فرهنگ ترافیک را نیز رعایت کنند.

وی ادامه داد: رعایت موازین اسلامی در شهر شهیدان مورد تاکید است، بنابراین از میهمانان اصفهان می‌خواهیم که موازین اسلامی را رعایت کنند، زیرا اصفهان شهر شهیدان، شهر فرهنگ و تمدن و عالمان دینی است.

فلاح خاطرنشان کرد: شیوه و منش ما که مدعی انقلابی‌گری هستیم، همان شیوه رهبر معظم انقلاب است، یعنی جذب حداکثری و دفع حداقلی که در دین نیز آمده است، بنابراین چتر عطوفت و مهربانی خود را باید بر همه کسانی که با نظام عنادی ندارند، بگستریم.

منبع خبر : ایمنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا