اخبار استان ها

جایگاه شوراها ضعیف شده است

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، نقی کریمی امروز _چهارشنبه ششم اردیبهشت‌ماه_ در نشست هم‌اندیشی شورای اسلامی شهرستان ارومیه با بیان اینکه ارتقای جایگاه شوراها مورد تاکید است، اظهار کرد: جایگاه شوراها از نظر قانون اساسی بسیار خوب است اما دولت زمان ایجاد نهاد شوراها در این خصوص سیاسی عمل کرد و به همین دلیل این نهاد در حال حاضر جایگاه ضعیفی دارد.

وی با اشاره به اینکه در برخی شهرها نهاد شورا به شورای شهرداری‌ها تبدیل شده است، افزود: شهرداری‌ها بیش از ۳۰۰ شرح وظایف دارند و به تبع آن دست شوراهای شهر نیز باز است، زیرا عملکرد درآمد و هزینه‌ای باید مصوب شورای اسلامی شهر باشد و در این راستا اختیارات زیادی دارند.

رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه با اشاره به فرارسیدن نهم اردیبهشت‌ماه «روز ملی شوراها» گفت: شوراها اختیارات بسیار خوبی برای خدمتگزاری به مردم دارند، البته به دنبال آرامش در شهرداری هستیم و آن چیزی که به مصلحت شهر است را تصمیم‌ گیری می‌کنیم، چرا که معتقد هستیم نباید اجازه داد مسائل سیاسی مأموریت اصلی شوراها را تحت‌الشعاع قرار دهد.

کریمی با بیان اینکه توسعه شهرستان ارومیه و تمام بخش‌ها و شهرهای تابعه آن اهمیت دارد، تصریح کرد: هیچ راهی جز جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای توسعه و آبادانی شهرستان نداریم.

رئیس شورای اسلامی شهرستان ارومیه با اشاره به اینکه سیلوانا یکی از ۱۰ نقطه برتر جهان در داشتن آب و هوای سالم و دلپذیر است و باید از این ظرفیت استفاده کنیم، اضافه کرد: استفاده از ظرفیت‌های شهرستان باید در دستور کار قرار گیرد.

وی گفت: هیچکس منکر وجود اختلاف در شورا نیست اما باید بر مسائل مشترک تمرکز کنیم و نقاط مشترک شوراها در روز شوراها مورد توجه قرار گیرد تا مردم دلگرم به مشارکت با مدیریت شهری و روستاها باشند.

به گزارش سرمایه گستران، در نشست هم‌اندیشی شورای اسلامی شهرستان ارومیه، رؤسای شوراهای اسلامی شهرهای قوشچی، سرو، سیلوانا و نوشین شهر و رؤسای شوراهای بخش‌های انزل، نازلو، مرکزی، سیلوانا و صومای برادوست، شهرداران شهرهای قوشچی، سرو، سیلوانا و نوشین شهر و نماینده شهردار ارومیه حضور داشتند.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا