اقتصادی

برنامه افزایش قیمت بنزین نداریم/ ۲.۲ میلیارد یورو طرح در خوزستان افتتاح می‌شود

به گزارش سرمایه گستران، جواد اوجی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران، اظهار کرد هیچ‌گونه برنامه افزایش قیمت بنزین در دستور کار وزارت نفت و دولت نیست، مردم به شایعات توجهی نکنند.

وی در رابطه با استفاده از کارت سوخت هوشمند تصریح کرد: در بودجه سال ۱۴۰۲، مجلس وزارت نفت را مکلف کرده که خودروها از طریق کارت سوخت خود، سوختگیری کنند.

وزیر نفت خاطرنشان کرد: ۲۹ میلیون خودرو در کشور دارای کارت سوخت هستند و تهیه و تنظیم کارت سوخت طی یک ماه انجام‌می‌گیرد. مردم زمانی که به جایگاه سوخت مراجعه می‌کنند از کارت سوخت شخصی استفاده کنند.

اوجی با تاکید بر اینکه کارت‌های سوخت جایگاه‌ها جمع‌آوری نشده مطرح کرد: تعداد کارت‌های سوخت جایگاه‌ها کم شده است. کارت‌های سوخت جایگاه‌ها به این منظور است که اگر کسی کارت خود را گم کرده از کارت سوخت جایگاه که حالت اضطراری دارد، استفاده کند.

۲ میلیارد و۲۰۰ میلیون دلار پروژه در استان خوزستان افتتاح می‌شود

وزیر نفت در ادامه با یادآوری سفر رییس جمهور و هیئت دولت به استان خوزستان در روزهای هفتم و هشتم اردیبهشت، گفت: در جریان این سفر ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار پروژه در استان خوزستان افتتاح خواهد شد.

به گفته اوجی، از مهمترین پروژه‌های وزارت نفت در این سفر، افتتاح و بهره برداری کارخانه گاز و گاز مایع ۳۲۰۰ است، که مرحله نخست آن، روزانه ظرفیت ۲۵۰ میلیون فوت مکعب گازهای مشعل میادین غرب کارون را خواهد داشت.

سرمایه گستران

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا