اخبار استان ها

اجمالی / برپایی میز خدمت در شهرداری‌های مناطق غرب اصفهان به مناسبت روز شوراها

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، مصطفی نباتی‌نژاد امروز _جمعه هشتم اردیبهشت‌ماه_ در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه غرب اصفهان با اشاره به اینکه نهم اردیبهشت در تقویم جمهوری اسلامی ایران به‌نام روز شوراها نام‌گذاری شده است، اظهار کرد: این نهاد به فرمان امام خمینی (ره)، بزرگ‌مردی که در تاریخ و در مسیر اولیای الهی، نعمت وجود او نیز بر سر ما مردم بود، شکل گرفت.

وی افزود: شوراهای اسلامی شهر تشکیل شد و قانون برای آن وضع شد اما اجرای این قانون به اواسط دهه ۷۰ کشیده شد؛ در این قانون بحث بر سر این مسئله بود که بخشی از اداره کشور به دست مردم باشد و مردم از میان خود افرادی را به عنوان شورای اسلامی شهر انتخاب کنند.

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به قانون شوراهای اسلامی شهر، گفت: قانون چندین وظیفه را برعهده اعضای شورای اسلامی شهر گذاشته است و در این میان، انتخاب شهردار و نظارت بر اموری که شهردار و سازمان‌های مربوط به شهرداری پیش می‌برند، از مهم‌ترین وظایف شوراهای اسلامی است.

وی تصریح کرد: تمام شهروندان روزانه به خدمات شهرداری از جمله مدیریت پسماند و تاکسیرانی گرفته تا موارد مربوط به آتش‌سوزی و فضای سبز، با مواردی برخورد می‌کنند که مدیریت و انجام آن امور برعهده شهرداری است و نظارت بر حسن اجرای آن‌ها بر عهده شورای اسلامی شهر است.

نباتی‌نژاد خاطرنشان کرد: پس از خطبه‌ها و برگزاری نماز جمعه، در شهرداری‌های مناطق دو، ۹ و ۱۱، شهرداران و معاونان میزهای خدمت را برای خدمت‌رسانی به شهروندانی خواهند داشت که درخواست داریم چنانچه انتقاد، پیشنهاد یا نکته‌ای مرتبط با مأموریت‌های شهرداری است، با آن‌ها مطرح یا به صورت مکتوب اعلام شود.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا