امروز پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰
12:34:42 - شنبه 23 آوریل 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
قائم‌مقام شهردار اصفهان در امور سرمایه‌گذاری:
دلفین ها به اصفهان می آیند /سهم سرمایه‌گذار ترکیه‌ای در بهره‌برداری از پارک دلفین‌ها ۳۰ درصد است
قائم مقام شهردار اصفهان در امور سرمایه‌گذاری و مشارکت‌ها با اشاره به اینکه سهم سرمایه‌گذار ترکیه‌ای در بهره‌برداری از پارک دلفین‌ها، فُک و پنگوئن ۳۰ درصد است، گفت: شهرداری اصفهان ۷۰ درصد این سهام را در اختیار دارد و قرار است با انعقاد قرارداد با مشارکت‌کننده سوم این پروژه‌ را به بهره‌برداری برساند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران و به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، سید مرتضی حسام‌نژاد با اشاره به راه‌اندازی پارک دلفین‌ها، فُک و پنگوئن در شرق اصفهان با مشارکت سرمایه‌گذار ترکیه‌ای اظهار کرد: این مجموعه در زمینی به مساحت ۱۶ هزار متر مربع به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه سهم سرمایه‌گذار ترکیه‌ای در بهره‌برداری از پارک دلفین‌ها، فُک و پنگوئن ۳۰ درصد است، افزود: شهرداری اصفهان ۷۰ درصد این سهام را در اختیار دارد و قرار است با انعقاد قرارداد با مشارکت‌کننده سوم، این پروژه‌ را به بهره‌برداری برساند.

قائم‌مقام شهردار اصفهان در امور سرمایه‌گذاری و مشارکت‌ها در ادامه با بیان اینکه بازدیدکنندگان از این مجموعه می‌توانند در زمان بازدید حرکت فُک و دلفین‌ها را مشاهده کنند، اضافه کرد: باید توجه داشت که دلفین‌ها در طول روز تنها دو الی سه بار حرکت‌های نمایشی را انجام می‌دهند و از این رو دو زمان عادی و زمان حرکت دلفین‌ها برای بازدید از این مجموعه تعریف خواهد شد.

وی با بیان اینکه نمایش حرکت فُک‌ها به صورت توربینی نیز از دیگر وی‍ژگی‌های این مجموعه است، افزود: برای این امر شرایط خلاء ایجاد شده، آب مکش می‌شود و پرواز فُک خارج از آب به نمایش در می‌آید که این کار تنها در دو کشور جهان اجرایی شده و اصفهان سومین شهر اجرای این مجموعه است.

حسام‌نژاد در خصوص نمایش پنگوئن‌ها در این مجموعه نیز ابراز کرد: نمایش پنگوئن‌ها در زمستان در حالت عادی است و در فضای باز و بدون نیاز به کنترل خاص زندگی می‌کنند اما در تابستان و با توجه به گرم شدن هوا این حیوانات در قسمت سرپوشیده که دمای آن کنترل و با محیط طبیعی شبیه‌سازی می‌شود به نمایش در می‌آیند که این اقدام نیز برای نخستین بار در کشور اتفاق می‌افتد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
سایر اخبار اقتصادی
    A feed could not be found at `http://www.irna.ir/fa/rss.aspx?kind=20`; the status code is `404` and content-type is `text/html;charset=UTF-8`
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب