استان ها

مصرف بهینه گاز ، موثر در کاهش هزینه و افزایش سرمایه

به گزارش سرمایه گستران و به نقل از شرکت گاز استان اصفهان،مدیر عامل شرکت گاز استان اصفهان و معاونین ایشان در بازدید یک روزه از شهرستان شاهین شهر و میمه با فرماندار، بخشداران و شهرداران ، دیدار و درخصوص مسائل پیرامون به بحث و تبادل نظر پرداختند.
سید مصطفی علوی ضمن بیان این مطلب که از مردم فهیم و با فرهنگ استان انتظار می رود الگوی مصرف گاز را رعایت کنند، به دمای رفاه ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتیگراد اشاره کرد و ابراز داشت : در فصل زمستان که مصرف گاز بالا می رود بدیهی است اولویت مصرف با بخش مسکونی است.
وی، افزود: هر چقدر مردم عزیز در بخش های صنعتی، نیروگاهی و خانگی، گاز را بهینه مصرف کنند و از تجهیزات با راندمان بالا استفاده نمایند امکان تأمین گاز برای کل کشور فراهم شده ودر فصول سرد، محدودیت مصرف برای صنایع و نیروگاهها اعمال نمی شود.
مهندس علوی، نرخ بهرمندی روستاهای بالای ۲۰ خانوار در استان اصفهان را ۹۹٫۶درصد اعلام کرد و گفت: آخرین شهرهای استان اصفهان نیز از نعمت گاز شهری بهرمند شدند.
وی، از مصرف سالیانه ۷ میلیارد متر مکعب گاز در نیروگاههای سطح استان خبر داد و افزود: در بخش نیروگاهی ۵ نیروگاه در سطح استان مشغول فعالیت هستند که همه ی این نیروگاهها گازسوز بوده و بزرگترین آنها نیروگاه شهید محمد منتظری از طریق اداره گاز شاهین شهر و میمه خدمات رسانی می شود.
علوی، تصریح کرد: با برنامه ریزی مناسب و اقدامات فنی که توسط همکاران ما در شرکت گاز انجام می شود بدون قطعی گاز، مستمر، پایدار و ایمن این سوخت پاک برای نیروگاهها تأمین می شود.
گفتنی است در حاشیه این دیدارها با بازدید میدانی در زمینه امکان گازرسانی به مرکز ترک اعتیاد معراج شهر گز و تأسیسات شرکت تعاونی گلستان شهر میمه بحث و تبادل نظر انجام گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا