حوادثاستان هاحوادث پلیسشهر و جامعهعناوین اخبار

سکه های تقلبی الیمایی در “بویین میاندشت”

سرهنگ “علی مرشد فریدنی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: ماموران انتظامی پاسگاه “کرچمبو” مستقر در ایستگاه بازرسی شهید “سالاری” به یک سواری پژو مشکوک و آن را متوقف کردند.
وی افزود: در بازرسی از این خودرو ۵۲۰ قطعه سکه قدیمی کشف شد که در بررسی های انجام شده توسط کارشناسان مربوطه مشخص شد همه آنها تقلبی و با طرح دوره الیمایی ساخته شده اند .
فرمانده انتظامی شهرستان “بویین میاندشت” با اشاره به دستگیری یک نفر در این رابطه ادامه داد: در بازجویی های بعمل آمده مشخص شد این فرد قصد داشت سکه های تقلبی را به جای سکه اصلی بفروشد.
این مقام انتظامی تصریح کرد: این افراد قبل از معامله یک سکه یا قطعه ای از یک سکه را که اصل است به خریدار تحویل و پس از اینکه اصالت آن مشخص می شود ، سکه های تقلبی را به خریدار تحویل می دهند.
سرهنگ علی مرشد فریدنی با اشاره به اینکه هر گونه خرید و فروش سکه های قدیمی جرم است بیان داشت: شهروندان عزیز فریب اینگونه افراد را که گاهی با ارسال پیامک هایی مانند اینکه “من یک چوپانم و در صحرا تعدادی سکه پیداکرده ام و شماره شما را گرفتم که برایم بفروشید” یا دیگر پیامک های اینگونه را نخورند و در اسرع وقت موضوع را به پلیس اطلاع دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا