اقتصادی

۲ میلیون و ۱۰۵ هزار تن انواع کالا در ایلام جابه‌جا شد

به گزارش سرمایه گستران و به نقل از وزارت راه‌وشهرسازی، سیدزاهدین چشمه‌خاور اظهار کرد: دو میلیون و ۱۰۵ هزار تن کالا توسط ۱۳۴ هزار و ۴۹۵ سرویس (بارنامه) جابه‌جا شده است.

وی با بیان اینکه این میزان جابه‌جایی کالا بیش از شش درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است، افزود: سیمان، گندم و انواع مصالح ساختمانی بیشترین میزان کالاهایی بوده که در این مدت، توسط ناوگان حمل‌ونقل عمومی استان جابه‌جا شده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ایلام یادآور شد: سالانه بیش از ۹۸ درصد جابه‌جایی کالا در داخل استان توسط بخش حمل‌ونقل جاده‌ای صورت می‌گیرد که این بخش، دارای قابلیت‌ها و امکانات گسترده‌ای در سطح کشور است.

چشمه خاور اضافه کرد: همچنین روزانه و در بازه‌های زمانی متفاوت، گشت‌های کنترلی از همکاران ستادی و شهرستانی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای نحوه ارائه خدمات را رصد می‌کنند.

وی گفت: در صورت مشاهده تخلف، متخلفان به کمیسیون‌های رسیدگی به تخلفات سازمان راهداری معرفی و برابر ضوابط با آن‌ها برخورد خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ایلام تاکید کرد: مردم می‌توانند از طریق شماره پیامکی ۱۰۰۰۱۴۱ و یا تلفن گویای ۱۴۱ شکایات خود را جهت پیگیری به اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ایلام منعکس کنند.

به گزارش سرمایه گستران، ۵۳ شرکت حمل‌ونقل کالا در استان ایلام فعال هستند، حدود هفت هزار راننده نیز در بخش حمل و نقل بار در استان ایلام مشغول کار هستند.

سرمایه گستران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا