اخبار استان ها

پارکینگ طبقاتی شهدا به‌زودی در سنندج کلنگ‌زنی می‌شود

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از کردستان، سیدانور رشیدی امروز _چهارشنبه هشتم فروردین_ در دیدار با استاندار کردستان که با حضور اعضای شورای شهر سنندج انجام شد، با بیان اینکه ۴۰۰ وظیفه از سوی وزارت کشور برای شهرداری‌ها در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: کمبود منابع نیروی انسانی، تجهیزات و امکانات، فضای اجتماعی و سیاسی همه و همه به نحوی موجب شده که کار در شهرداری سخت و طاقت‌فرسا باشد.

وی افزود: با وجود تمام این اوصاف سال گذشته در مجموعه شهرداری سنندج با همراهی خوب شوراها و همدلی و نگاه ویژه استاندار و معاونان ایشان توانستیم در راستای خدمت به مردم و کسب رضایتمندی آنها گام‌های خوبی برداریم.

شهردار سنندج خاطرنشان کرد: بیش از یک میلیون و ۵۶۰ هزار مترمربع آسفالت و بیش از ۱۸۰ هزار مترمربع پیاده راه‌سازی در شهر سنندج طی سال گذشته انجام شد.

رشیدی ادامه داد: در این دوره از فعالیت شورا و شهرداری توانستیم کمپ ماده ۱۶ را که تقریباً ۱۴ سال قانون آن بر زمین مانده بود عملیاتی کنیم.

وی اضافه کرد: در سال گذشته شاهد رویدادهای بزرگ فرهنگی و افتتاح چندین پروژه متعدد از پارک‌های بزرگ مقیاس تا پروژه‌های مرتبط با رفع مشکل ترافیکی در شهر سنندج بودیم که این روند در سال جاری نیز ادامه خواهد داشت.

وی همچنین از برنامه‌ریزی برای افتتاح فاز اول پارک ۳۶ هکتاری پیرچنار در فصل عمران امسال خبر داد.

شهردار سنندج گفت: طی سال گذشته چندین پارک بزرگ مقیاس در سطح سنندج بهره‌برداری شد و در کنار آن در قالب پویش سنه سبز نیز اتفاقات خوبی در حوزه توسعه سرانه فضای سبز در شهر صورت گرفت.

رشیدی رونمایی از شش هزار میلیارد پروژه سرمایه‌گذاری، مجتمع فرهنگی شهدا و شهرداری الکترونیک را از دیگر برنامه‌های شهرداری سنندج در سال جاری عنوان کرد و افزود: برنامه‌های فرهنگی بسیار خوبی برای عید سعید فطر، هفته سنه، ۲۲ گولان و غیره تعریف شده که زمینه افزایش شور و نشاط اجتماعی را بیش از پیش در شهر خلاق موسیقی جهان تحقق می‌بخشد.

وی ادامه داد: شهرداری سنندج ۸۰۰ میلیارد تومان از ادارات طلب دارد که ۲۴۰ میلیارد آن در کمیسیون ماده ۷۷ تائید و قطعی شده است که بازگشت این میزان سرمایه در قالب تهاتر و اوراق و غیره مطمئناً در کنار سایر منابع می‌تواند تأثیر بیشتری در عمران شهری داشته باشد.

شهردار سنندج با اشاره به اینکه کلنگ احداث پارکینگ طبقاتی در مساحت سه هزار مترمربع روبروی پارک شهدا به زودی انجام می‌شود، گفت: ارتقای ناوگان حمل و نقل عمومی نقش بسزایی در رفع مشکل ترافیک به ویژه در هسته مرکز شهر سنندج دارد که در این راستا نیازمند اعتبارات ملی و جهشی هستیم.

عزت رضایی، رئیس شورای اسلامی شهر سنندج نیز در این دیدار اظهار کرد: خدمات دولت در استان چشم‌گیر بوده و یکی از ویژگی‌های اصلی دولت سیزدهم مردمی بودن است.

وی با بیان اینکه در خدمت مردم بودن برای همه ما افتخار است، گفت: شورای شهر با رویکرد جدید آمد که بتواند خدمات دولت را بیشتر نشان و مردم تغییرات را احساس کنند که خوشبختانه تا حدودی توانسته‌ایم به این مهم دست پیدا کنیم اما راه برای کار زیاد است.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا